X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Ropa naftowa: produkcja w górę, ceny w dół

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 09:20
Ropa w USA tanieje w reakcji na rekordową amerykańską produkcję surowca. W takiej sytuacji cięcia dostaw ropy z OPEC+ na niewiele się zdadzą - komentują maklerzy.
Państwa OPEC+, zgodnie z umową zawartą w grudniu 2018 r. planują zmniejszenie dostaw ropy w I połowie tego roku.
Państwa OPEC+, zgodnie z umową zawartą w grudniu 2018 r. planują zmniejszenie dostaw ropy w I połowie tego roku.Foto: Hiroshi Teshigawara/Shutterstock.com

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na luty na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 51,92 USD za baryłkę, po zniżce o 0,73 proc.

Rośnie wydobycie w USA

Brent w dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 60,96 USD za baryłkę, po spadku ceny o 0,60 proc.

Amerykański Departament Energii (DoE) poinformował, że produkcja ropy w USA w ub. tygodniu wzrosła o 200 tys. baryłek i wynosiła 11,9 mln baryłek dziennie.

To najwyższy poziom produkcji ropy w USA od kiedy DoE rozpoczął publikację danych w 1983 r.

Mniejsze zapasy

Spadły za to zapasy surowca - o 2,68 mln baryłek do 437,05 mln baryłek - podał DoE. Był to już 6. tydzień spadku zapasów ropy w ciągu ostatnich 7 tygodni. Zapasy te są obecnie na najniższym poziomie od początku listopada 2018 r.

Zapasy benzyny wzrosły zaś w tym czasie o 7,50 mln baryłek do 255,56 mln baryłek, a rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 2,97 mln baryłek do 143,01 mln baryłek - podał DoE.

OPEC+ zmniejszy produkcję 

Tymczasem kraje tworzące koalicję OPEC+, zgodnie z zawartą w grudniu 2018 r. umową o zmniejszeniu dostaw ropy w I połowie 2019 r. o 1,2 mln b/d, podejmują działania w tej sferze.

Arabia Saudyjska ograniczyła w ub. tygodniu dostawy ropy do amerykańskich rafinerii o 32 proc. - do 684.000 baryłek dziennie, podczas gdy jeszcze tydzień wcześniej dostawy saudyjskiej ropy do USA wyniosły ponad 1 mln baryłek dziennie.

Z kolei Rosja zamierza do kwietnia wywiązać się z postanowienia o mniejszej produkcji ropy - zapowiedział wiceminister energii Rosji Paweł Sorokin.

Podczas poprzednich 2 sesji ropa WTI na NYMEX zyskała 3,6 proc. 

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump oskarżył OPEC o podniesienie cen ropy

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 16:04
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oskarżył Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) o sztuczne zawyżanie cen ropy. "Ceny ropy są zbyt wysokie. OPEC znów na to wpłynął" - napisał Donald Trump na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zalew ropy, spadają ceny

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 08:30
Ceny ropy w USA spadają - surowiec tanieje w piątek o 2,6 proc. Będzie już 7. z kolei tydzień zakończony spadkiem cen. Produkcja ropy w Arabii Saudyjskiej jest rekordowo wysoka, a zapasy surowca w USA rosną - wskazują maklerzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bessa na rynku paliw

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 09:10
Na rynkach ropy kończy się burzliwy kwartał - z największym spadkiem cen od 2014 r. Nastąpiło to zaledwie kilka tygodni po tym, jak ropa osiągnęła najwyższe notowania od 4 lat - podają maklerzy.
rozwiń zwiń