X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Uber zainwestuje 26 milionów złotych w krakowskie centrum operacyjne

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 10:59
Dyrektor generalny Ubera na Europę Północno-wschodnią Jamie Heywood poinformował, że jego firma planuje do końca tego roku zainwestować 26 milionów złotych w swoje centrum technologiczne w Krakowie. Dzięki inwestycji pracę ma w nim znaleźć dodatkowe 200 osób.
Jamie Heywood, Marek Zagórski i Andrzej Adamczyk na dzisiejszej konferencji
Jamie Heywood, Marek Zagórski i Andrzej Adamczyk na dzisiejszej konferencjiFoto: PAP/Jakub Kamiński

Jamie Heywood na konferencji prasowej w resorcie cyfryzacji przypomniał, że już wcześniej Uber zainwestował w centrum 40 milionów złotych. Po zwiększeniu zatrudnienia będzie w nim pracować w sumie 500 osób. Porozumienie z amerykańską firmą zakłada wykorzystanie polskiej myśli technicznej, a Uber ma zatrudniać polskich inżynierów.

Ministrowie zadowoleni z inwestycji

Ministrowie z zadowoleniem przyjęli informację o planach Ubera w Polsce.

- Uber będzie rozwijał pierwsze poza USA centrum inżynieryjne w Krakowie, które będzie rozwijać projekt roweru Jump. Cała koncepcja powstanie w Polsce przy wykorzystaniu polskiej myśli inżynierskiej - podkreślił minister cyfryzacji Marek Zagórski. Dodał, że Polska ma bardzo kreatywne społeczeństwo, a władze chcą, by ta kreatywność znalazła odzwierciedlenie w gospodarce.

- I to się właśnie dzieje - mówił Marek Zagórski.

Z zadowoleniem witamy każdą inicjatywę, która przyczyni się do szybszego rozwoju gospodarczego Polski, przy zachowaniu zasad uczciwej konkurencji - powiedział natomiast minister infrastruktury. Andrzej Adamczyk dodał, że Uber w Polsce inwestuje przede wszystkim w młodych polskich inżynierów, którzy będą pracowali przy nowoczesnych projektach z dziedziny transportu.

Taksówkarze protestują

Przed siedzibą ministerstwa cyfryzacji, w którym odbywała się konferencja protestowali taksówkarze, którzy traktują Ubera, jako nieuczciwą konkurencję. Zdaniem jednego z protestujących Artura Knorowskiego, rząd nie powinien faworyzować zagranicznych firm. Jak zaznaczył, w myśl polskiego prawa Uber działa w naszym kraju nielegalnie.

Do protestu odniósł się Marek Zagórski. Wskazał on, że toczą się rozmowy na temat nowelizacji ustawy o transporcie zbiorowym. Powiedział, że rząd stara się godzić interesy wszystkich podmiotów, działających na polskim rynku.

- Te interesy są bardzo od siebie odległe. Mam nadzieję, że uda nam się wypracować takie rozwiązania, aby znaleźć się pośrodku. Postaramy się, by działały przede wszystkim prawa uczciwej konkurencji - powiedział minister cyfryzacji.

A taksówkarze już zapowiadają kolejne protesty przeciwko działalności Ubera w Polsce.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uber rezygnuje z rozwijania autonomicznych ciężarówek. Stawia na samochody

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 13:51
Amerykańska firma Uber, najbardziej znana z aplikacji na smartfony, służącej do zamawiania transportu, postanowiła zrezygnować z rozwijania programu autonomicznych ciężarówek. Teraz koncern zamierza się skupić na autonomicznych samochodach osobowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Toyota zainwestuje wielkie pieniądze w Ubera

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 09:26
Japoński koncern Toyota planuje zainwestować aż 500 milionów dolarów w amerykańskiego Ubera, znanego z aplikacji na smartfony do organizowania płatnego transportu. Jednym z owoców współpracy ma być stworzenie przez obie spółki floty autonomicznych samochodów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador USA wystosowała kolejny list. Tym razem chodzi o Ubera

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 10:11
Georgette Mosbacher interweniowała w rządzie Mateusza Morawieckiego w sprawie przepisów, które miały zamknąć polski rynek dla Ubera - podaje "Fakt".
rozwiń zwiń