X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Czy euro zniknie za 3 miesiące?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 11:07
Rządy strefy euro mają około trzech miesięcy na uratowanie wspólnej waluty - powiedział na konferencji ekonomicznej we Włoszech amerykański miliarder i inwestor George Soros.
Audio
George Soros
George Soros Foto: flickr.com By World Economic Forum

- Znajdujemy się w punkcie przesilenia - powiedział Soros, który uważa, że władze mają trzy miesiące na poprawę swych błędów i odwrócenie obecnych negatywnych trendów.

Podczas konferencji Festiwal Ekonomii w mieście Trento we Włoszech Soros sugerował, że dla europejskiej gospodarki mogą nadejść gorsze czasy.

Niemcy nie dadzą rady
- Rynki będą dalej żądać więcej, a władze nie będą w stanie spełnić tych żądań - ostrzegł Soros, występując w sobotę na konferencji ekonomicznej we włoskim Trento.
Zaznaczył, że mówiąc o władzach ma na myśli przede wszystkim rząd Niemiec i Bundesbank, gdyż bez wsparcia Niemiec nic się nie da zrobić.

 

Zdaniem Sorosa w ciągu trzech miesięcy gospodarka Niemiec osłabnie i wówczas Angeli Merkel będzie jeszcze trudniej skłonić niemiecką opinię publiczną do zaakceptowania dodatkowych zobowiązań wobec Europy. Wystąpienie miliardera zamieszczono w niedzielę na jego stronie internetowej, dał staremu kontynentowi właśnie trzymiesięczne okno.

Poza tym, zdaniem Sorosa, europejscy liderzy nie rozumieją natury obecnego kryzysu i stosują niewłaściwe rozwiązania. Jego zdaniem Europa powinna skupić się nie na oszczędnościach, jak obecnie, a na pobudzaniu wzrostu gospodarczego.

Grecja zostanie
Nawiązując do Grecji, Soros wyraził przekonanie, że jest wystarczająco przestraszona perspektywą wykluczenia z UE, by zapewnić niewielką przewagę miejsc w parlamencie koalicji, gotowej do wdrożenia w życie umowy z UE, Międzynarodowym Funduszem Walutowym i wierzycielami bankowymi. Wybory w Grecji odbędą się 17 czerwca.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jeśli Grecja wyjdzie ze strefy euro, pensje mogą spaść o połowę!

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 08:40
Drastycznie wzrosną również bezrobocie i inflacja, a gospodarka skurczy się o kolejne 22 procent PKB - ostrzega Narodowy Bank Grecji w opublikowanym raporcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowe bezrobocie w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 13:09
Unijny urząd statystyczny Eurostat poinformował, że w kwietniu bez pracy było 11 procent obywateli eurolandu, tyle samo co w marcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys szaleje w najlepsze

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 09:12
Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, to po piątkowej serii publikacji danych makro wszystko powinno być jasne – kryzys nadal ma charakter globalny.
rozwiń zwiń