Gospodarka

Chcesz być bogaty? Inwestuj w ziemię!

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 11:03
Znany amerykański inwestor Jim Rogers radzi, by w czasach kryzysu inwestować w ziemię. Jak to zrobić?
Chcesz być bogaty? Inwestuj w ziemię
Foto: Glow Images/East News

Na rynku obserwujemy boom na inwestycje w ziemię. Od momentu wejści Polski do Unii Europejskiej grunty rolne nieprzerwanie drożeją. Jest to jedyny wycinek rynku nieruchomości, który w czasie kryzysu nie tylko nie traci na wartości, ale nadal zyskuje. - Jest to trend ogólnoświatowy. Żywność drożeje. Co roku część ziemi przestaje być zdatna do użytku – podkreśla Tomasz Ciodyk z Agencji Nieruchomości Rolnych.

Warto pamiętać, że w 2016 roku kończy się okres przejściowy, w którym obcokrajowcy nie mogą nabywać polskiej ziemi. Zatem można się spodziewać, że po tej dacie ceny na rynku jeszcze pójdą w górę.

Obecnie można inwestować w ziemię na różne sposoby. Opłaca się kupić działkę rolną, następnie ją odrolnić, podzielić na mniejsze działki i doprowadzić media. Wtedy na sprzedaż wystawiamy uzbrojone działki budowlane. Można także inwestować pośrednio w fundusze, które lokują nasze pieniądze na tym rynku.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Grunt to dobra inwestycja

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 10:13
Jak zarobić co najmniej 20 proc. rocznie na swojej inwestycji dowiesz się słuchając Bardzo Ważnego Projektu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz kupić dom? Portugalia czeka

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 13:29
W dobie kryzysu Portugalia staje się idealnym miejscem na inwestowanie w nieruchomości. W ostatnim czasie ceny mieszkań i domów zauważalnie spadły.
rozwiń zwiń