Gospodarka

Elektrownia Opole o rezygnacji prezesa PGE

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 11:03
Akcje energetycznego koncernu PGE tracą po informacji o rezygnacji dotychczasowego prezesa. Krzysztof Kilan zrezygnował - jak podano we wczorajszym komunikacie - z ważnych powodów. Od rana walory Polskiej Grupy Energetycznej straciły ponad 3 procent wartości.
Audio
  • Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla (IAR): Rezygnacja prezesa PGE a rozbudowa Elektrowni Opole
Elektrownia Opole
Elektrownia OpoleFoto: Mirow/Wikimedia Commons

Akcje energetycznego koncernu PGE tracą po informacji o rezygnacji dotychczasowego prezesa. Krzysztof Kilian zrezygnował - jak podano we wczorajszym komunikacie - z ważnych powodów. Od rana walory Polskiej Grupy Energetycznej straciły ponad 3 procent wartości.
Z odejścia Kiliana mogą się cieszyć zwolennicy rozbudowy Elektrowni Opole. Były prezes uchodził za przeciwnika tej wartej 11 mld złotych inwestycji, zarzucając jej nierentowność. Za budową lobbowali politycy.
Poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla mówił radiu Opole, że liczy iż prace nad inwestycją nie zostaną przerwane, a ważniejsze od interesów spółki jest bezpieczeństwo energetyczne kraju. Jeszcze w kwietniu PGE ogłosiła, że zawiesza projekt z powodu ryzyka znacznego pogorszenia rentowności. Decyzja została krytycznie przyjęta przez rząd, którego członkowie podkreślali, że budowa jest bardzo ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego państwa. Mówił też o tym podczas październikowej wizyty w Krapkowicach minister gospodarki Janusz Piechociński. Zapewniał, że jest zdeterminowany by przeprowadzić inwestycję. Po decyzji premiera, że rząd znajdzie "środki i sposoby, by elektrownia powstała", PGE prowadzi prace, by maksymalnie zwiększyć rentowność inwestycji. Rozbudowa elektrowni o dwa nowe bloki energetyczne ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

abo

Zobacz więcej na temat: ministerstwo skarbu państwa PGE
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy już nie chcą prywatyzować państwowych firm

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 15:53
Państwowe kolosy wreszcie są dobrze zarządzane i przynoszą zyski. Dlatego Polacy są z nich dumni i nie chcą ich prywatyzacji - wynika z badania Grupy IQS dla "Pulsu Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie przełom ws. polskiego atomu

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 07:39
Ważą się losy budowy pierwszej w naszym kraju elektrowni atomowej. Przed południem Ministerstwie Gospodarki zbiera się rządowy zespół do spraw Polskiej Energetyki Jądrowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGE: rząd musi dać gwarancje finansowe, by budowa atomu w Polsce ruszyła

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 16:32
W Ministerstwie Gospodarki zakończyło się posiedzenie rządowego zespołu do spraw Polskiej Energetyki Jądrowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z zarządem PGE?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 16:06
Ważą się losy zarządu Polskiej Grupy Energetycznej. W czwartek zbiera się rada nadzorcza koncernu. Pod koniec października jej decyzją nagle zostali odwołani dwaj wiceprezesi spółki, bliscy współpracownicy szefa koncernu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko szefa PGE

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 14:22
Krzysztof Kilian złożył w poniedziałek rezygnację z funkcji prezesa Polskiej Grupy Energetycznej, po tym jak kilka tygodni temu z zarządu spółki została odwołana dwójka wiceprezesów. Analitycy pozytywnie oceniają pracę dotychczasowego zarządu PGE i uważają, że odejście Kiliana może spowolnić proces pozytywnych zmian w grupie.
rozwiń zwiń