X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

KE ukarała bankowy kartel rekordowym 1,7 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 08:53
Milionowe kary dla ośmiu międzynarodowych instytucji za udział w zmowie i manipulację stopami procentowymi. Komisja Europejska chce, by amerykańskie i europejskie banki zapłaciły łącznie ponad 1,7 miliarda euro.
Audio
  • Magdalena Skajewska, Bruksela (IAR) Komisja Europejska ukarała Citigroup, Deutsche Bank i Royal Bank of Scotland
Gmach Komisji Europejskiej
Gmach Komisji Europejskiej Foto: Komisja Europejska

Wśród ukaranych banków są Citigroup, Deutsche Bank i Royal Bank of Scotland.
To największa tego typu kara dla banków. Komisja Europejska postanowiła ukarać banki za uczestnictwo w nielegalnych kartelach manipulujących wskaźnikami LIBOR i EURIBOR, czyli kluczowymi stopami procentowymi na światowych rynkach finansowych.Taka zmowa banków jest sprzeczna z unijnym prawem.
- Cztery z tych instytucji uczestniczyły w zmowie dotyczącej wskaźników w strefie euro. Sześć banków zmówiło się co do stóp kredytów udzielanych w jenach - poinformował unijny komisarz ds. konkurencji Joaquin Almunia. W dwóch przypadkach Komisja Europejska skorzystała z możliwości zawarcia porozumienia, dzięki czemu kary zmniejszono o 10 proc..
- To co jest szokujące w skandalach LIBOR i EURIBOR jest nie tylko manipulowanie stopami procentowymi przez instytucje finansowe, ale także zmowa różnych graczy finansowych, które powinny ze sobą konkurować. Przez dzisiejszą decyzję, chcemy wyraźnie pokazać, że Komisja będzie walczyć z kartelami - dodał Almunia.
Komisja Europejska prowadzi kolejne dochodzenie w sprawie innych banków. Jeśli zastrzeżenia Komisji się potwierdzą, ukarane zostaną także następne instytucje finansowe.

KE ukarała bankowy kartel rekordowym 1,7 mld euro

CNN Newsource/x-news

abo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Belka: nasza gospodarka w dobrym stanie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 10:08
Marek Belka uważa, że polska gospodarka jest w dobrym stanie, co potwierdza pozytywna ocena Komisji Europejskiej o zmniejszaniu przez nasz kraj deficytu finansów publicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE zwiększa nadzór nad rynkami kapitałowymi

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 08:54
Komisja Europejska porządkuje przepisy dotyczące nadużyć w sprawach finansowych. W środę ma zaproponować nowe zasady ustalania i stosowania wskaźników rynkowych, które wpływają na kredyty zaciągane przez klientów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE: Libor i Euribor muszą odzyskać wiarygodność

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 15:16
Komisja Europejska przedstawiła propozycję nowych zasad dotyczących wyznaczania i stosowania wskaźników rynkowych, które wpływają na kredyty zaciągane przez klientów.
rozwiń zwiń