Gospodarka

Etnodesign jest w cenie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 12:42
Inspiracja sztuką ludową staje się coraz częstsza i coraz popularniejsza. Tak zwany etnodesign wkracza w nasze życie, może jeszcze nie szeroką falą, ale jest na pewno coraz bardziej widoczny, i to już nie tylko w sklepach Cepelii.
Audio
  • Z Anną Czyżewską ze Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna o etnodesigne w Jedynce rozmawia Hanna Uszyńska
Etnodesign jest w cenie
Foto: mat.prasowe

A to oznacza, że dorobek naszych przodków wychodzi z lamusa i zaczyna żyć swoim własnym życiem. Coraz częściej też przynosi pieniądze.  Z Anną Czyżewską ze Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna rozmawia Hanna Uszyńska. - Sztuka ludowa jest bardzo popularna. Etnodesign nie ogranicza się do kalkowania ludowych motywów. Przechodzi w głębsze poszukiwania ludowych znaczeń i wartości - tłumaczy gość.

Warto zacząć projektować

Wszystkich chętnych do udziału w takich kursach  zachęcamy do zaglądania na stronę internetową Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna. W tej chwili wszystkie miejsca i terminy są zajęte, bo i zainteresowanie ogromne, ale jak słyszeliśmy już wkrótce będą kolejne zapisy. Jeśli ktoś jest tym zaciekawiony -  warto spróbować, a może to będzie pierwszy krok do rozkręcenia własnego biznesu.

Hanna Uszyńska, abo

Zobacz więcej na temat: design
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muszla, bez której trudno się obejść

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 18:00
W Japonii otaczana kultem, w Polsce do niedawna traktowana po macoszemu - toaleta, przybytek stary jak świat, ma bardzo ciekawą historię.
rozwiń zwiń