X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Nie ma zakazu importu polskiej wieprzowiny do Szwajcarii

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 19:16
Nie ma zakazu importu polskiej wieprzowiny do Szwajcarii. Taka informacja pojawiła się w poniedziałek na stronie internetowej szwajcarskiego Ministerstwa Weterynarii i Bezpieczeństwa Żywności. Pełniący obowiązki głównego lekarza weterynarii Krzysztof Jażdżewski wyjaśniał, że Szwajcarzy wprowadzili jedynie ograniczenia dla polskiego mięsa wieprzowego.
Nie ma zakazu importu polskiej wieprzowiny do Szwajcarii
Foto: Glow Images/East News

Oznaczają one możliwość wwożenia wieprzowiny nawet ze strefy buforowej, w której odnotowano przypadki występowania afrykańskiego pomoru świń, ale po wcześniejszym jej przebadaniu.

Polski inspektorat weterynarii podaje, że Szwajcaria obecnie nie posiada kontroli weterynaryjnej na granicy z Unią i zgodnie z porozumieniami zawartymi ze Wspólnotą, respektuje wszystkie przyjęte przez Komisję Europejską regulacje, wdrażając je do własnego systemu prawnego.

Afrykański pomór świń w naszym regionie najpierw w 2007 roku pojawił się w Rosji. Latem ubiegłego roku oficjalnie potwierdzono dwa ogniska tej choroby u świń na Białorusi. W tym czasie w Rosji notowano już 85 ognisk tej choroby. W styczniu tego roku Litwa poinformowała o znalezieniu dwóch martwych dzików. Podobnie jak obecnie w Polsce, dziki litewskie zarażone wirusem afrykańskiego pomoru świń znaleziono blisko białoruskiej granicy.

IAR/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Polsce nie ma afrykańskiego pomoru świń

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 15:50
Polskie mięso, zarówno białe jak i czerwone, jest w pełni bezpieczne. Mówią tak jednym głosem producenci, przetwórcy oraz przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych w kraju za kontrolowanie jakości. To, co się wokół niego dzieje w związku z rosyjskim embargiem, to czysta polityka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szwajcaria wprowadza embargo na wieprzowinę z Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 15:23
Powodem decyzji o wprowadzeniu embarga na wieprzowinę z Polski i Litwy są wykryte przypadki afrykańskiego pomoru świń w tych krajach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sawicki obawia się o solidarność UE ws. embarga Rosji na wieprzowinę

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 18:09
Minister rolnictwa Marek Sawicki uzyskał zapewnienie, że kraje UE będą działać solidarnie w sprawie rosyjskiego embarga na wieprzowinę. Przyznał jednocześnie, że "do końca wiary temu dać nie można".
rozwiń zwiń