X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Przyszłość grafenu w rękach internautów

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 13:59
Nie eksperci, lecz głos tłumu wskaże naukowcom kierunek badań nad superwęglem i jego najbardziej prawdopodobne zastosowania - informuje "Puls Biznesu".
Model struktury grafenu
Model struktury grafenuFoto: AlexanderAlUS/wikipedia

W jakich dziedzinach możliwe jest zastosowanie grafenu? Polacy postanowili "zapytać Kowalskiego". Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP), kontrolująca wraz z KGHM TFI spółkę Nano Carbon, wspierającą grafenowe badania, uruchomiła platformę internetową L.E.M. Nano, na której zarejestrowani uczestnicy typują, na jakich rynkach uda się zastosować innowacyjny węgiel.

Każdy może mieć pomysł

- Na razie większość zarejestrowanych to osoby związane z rynkiem badań dotyczących zastosowania grafenu. Za kilka tygodni planujemy jednak mocniej wypromować platformę, by w typowaniu udział brały także osoby niemające wiedzy o rynku grafenowym - tłumaczy Kamil Kulesza, kierownik Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów Polskiej Akademii Nauk, które zbudowało platformę dla ARP.

Trwają badania

- W Polsce na razie analizujemy możliwość rozwoju technologii i rynkowych zastosowań grafenu, ale w kolejnym etapie będziemy także sprawdzać prawdopodobieństwo rozwoju innych innowacyjnych technologii - mówi Zbigniew Mularzuk, prezes Nano Carbon.

Przyszłość elektroniki i medycyny. Czy polski grafen podbije świat?

TVN24/x-news

PAP, abo

Zobacz więcej na temat: firma grafen
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Za rok będzie pierwszy polski produkt z grafenem

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 14:10
Za rok na rynku pojawi się pierwszy polski produkt z grafenem. Od niemal miesiąca państwowa spółka Nano Carbon prowadzi sprzedaż tego materiału.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadajnik z grafenu zrewolucjonizuje technologię?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 17:00
Cienka warstwa węgla, za którą niedawno przyznano Nobla, ma szanse zrewolucjonizować komunikację bezprzewodową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska chce stworzyć produkt przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2014 09:04
Wspieranie projektów potrzebnych branży zbrojeniowej - to patent na polską technologię cywilną. "Puls Biznesu" dotarł do najnowszego projektu Agencji Rozwoju Przemysłu, którego celem jest stworzenie spójnego systemu wspierania nauki z biznesem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znalazły się pieniądze na inwestycję w polski grafen

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 17:49
Chodzi o unijne fundusze na zakup unikatowej aparatury pomiarowej, której jednak ani na świecie ani w Polsce jeszcze nie ma i musi być dopiero skonstruowana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mosty dla naczyń krwionośnych i trójwymiarowy grafen

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 14:00
Jedną z najnowszych technologii opracowanych w Instytucie Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie są testy zmęczeniowe materiałów na maleńkie i bardzo wytrzymałe stenty kardiologiczne. Za metodę diagnostyki zmęczeniowej jednostka otrzymała nawet złoty medal na targach Innova w Brukseli.
rozwiń zwiń