X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Ponad 1132 absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 21:33
Zmieniamy się razem,10 lat polskiej administracji w Unii Europejskiej – pod takim hasłem w Krajowej Szkoły Administracji Publicznej odbyła się jubileuszowa konferencja.
Audio
  • Już 1132 absolwentów opuściło mury Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, mówi jej dyrektor Jan Pastwa. /Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
Krajowa Szkoła Administracji Publicznej
Krajowa Szkoła Administracji PublicznejFoto: Wikimedia Commons, Panek

Szkoła została założona w 1990 r jako kuźnia kadr dla nowo tworzonej służby cywilnej i państwowej III RP. Jak mówi jej dyrektor Jan Pastwa, przytłaczająca większość absolwentów, a jest ich ponad 1132,  pracuje nadal w administracji państwowej, mimo, że mają oni obowiązek pracować w niej tylko przez 5 lat po ukończeniu szkoły.

Kandydatów do szkoły nie brakuje, średnio co roku o jedno miejsce ubiega się 10 osób.

Szkoła kształci urzędników neutralnych politycznie. Jak mówi dyrektor szkoły, jej najwyżej ulokowana absolwentka, wicepremier Elżbieta Bieńkowska, nadal podkreśla, że jest przede wszystkim urzędnikiem, a nie politykiem.

Jak podkreśla Jan Pastwa, najważniejsze jest to, że w ostatnich latach jej absolwenci znowu znajdują zatrudnienie w administracji publicznej. Jak zapewnia, obecnie wszyscy tegoroczni absolwenci a jest ich 32, pracują w urzędach państwowych.

Aleksandra Tycner,jk

Zobacz więcej na temat: administracja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak