X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

PKP sprzedaje akcje PKP Cargo

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 14:59
PKP rozpoczęły w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu sprzedaż do 7,6 mln akcji PKP Cargo. Analitycy spodziewają się, że nie powinno być problemu ze sprzedażą oferowanego pakietu, ale konieczne będzie dyskonto.
PKP sprzedaje akcje PKP Cargo
Foto: materiały prasowe, PKP Cargo

PKP rozpoczęły sprzedaż nie więcej niż 7,6 mln akcji PKP Cargo w drodze przyspieszonego budowania księgi popytu - poinformowało PKP Cargo w komunikacie.

Inwestorzy sprzedają

W pierwszych minutach wtorkowej sesji akcje PKP Cargo zniżkowały ponad 5 proc. Potem jednak część strat została odrobiona i o 9.35 za jedną akcję spółki płacono 77,5 zł, o prawie 3 proc. mniej niż dzień wcześniej na zamknięciu notowań.

Atrakcyjna oferta

Analitycy oceniają, że oferta, chociaż zaskakująco duża, powinna się bez większych problemów sprzedać. - Spółka jest ciekawa, oferuje ekspozycję na ożywienie gospodarcze i poprawę koniunktury. Pojawiły się ostatnio niepokojące sygnały o spadających udziałach w rynku, ale nie sądzę, żeby były problemy ze sprzedażą jej akcji. Spółka niedawno prowadziła roadshow, więc jest znana inwestorom. Powinna przyciągnąć zarówno inwestorów krajowych, jak i zagranicznych - powiedział Piotr Nawrocki, analityk DI Investors. - Jakieś dyskonto będzie potrzebne, standardowo jest do 10 proc. - dodał.

Dywidenda przyciąga inwestorów

Piotr Drozd, analityk Wood & Company, zwraca uwagę, że dla inwestorów zagranicznych atrakcyjna może być zdolność PKO Cargo do wypłat wysokich dywidend.- Przy wydatkach inwestycyjnych, na które zarząd PKP Cargo chce przeznaczać do 12 proc. sprzedaży, spółka jest w stanie konsekwentnie przeznaczać na dywidendę powyżej 60 proc. zysku netto, co implikuje dividend yield na poziomie 5,7-6 proc. To może być atrakcyjne dla inwestorów, zwłaszcza zagranicznych - powiedział Drozd.

Analityk Wood & Company dodaje, że ostatnio akcje PKP Cargo nie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Według informacji ze strony internetowej spółki grupa PKP posiada 22.411.844 akcji PKP Cargo, które dają grupie 50,04 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Cargo.

PAP, abo

Zobacz więcej na temat: gpw PKP Cargo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Współpraca gigantów: PKP Cargo i ArcelorMittal podpisały porozumienie o wartości 1 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 10:28
PKP Cargo w ciągu trzech najbliższych lat przewiezie prawie 35 mln ton towarów dla spółek potentata branży hutniczej Grupy ArcelorMittal. Łączna wartość podpisanych w poniedziałek porozumień wynosi 1 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKP CARGO wypłaci 137,5 mln zł dywidendy za rok 2013

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 15:22
Walne Zgromadzenie spółki PKP CARGO zdecydowało o wypłacie dywidendy za rok 2013 w wysokości 137,5 mln zł. Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 20 maja 2014 roku, a wypłaty – 4 czerwca 2014 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKP Cargo pokazało znakomite wyniki finansowe za pierwszy kwartał

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 14:27
Zarząd PKP Cargo podał wyniki finansowe za pierwszy kwartał. Spółka wypracowała prawie 60 milionów złotych zysku netto. Dla porównania, w zeszłym roku, w tym samym czasie, przewoźnik miał niespełna półtora miliona złotych zysku.
rozwiń zwiń