Gospodarka

IV Europejski Kongres Finansowy w Sopocie: w poszukiwaniu najlepszych scenariuszy

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 16:37
Blisko tysiąc gości bierze udział w Europejskim Kongresie Finansowym, który od dzisiaj do środy odbywa się w Sopocie. Do tego nadmorskiego kurortu przyjechali przedstawiciele władz europejskich i krajowych, instytucji regulacyjnych i nadzorczych, biznesu, świata akademickiego, polityki oraz mediów.
Audio
  • Miasto zyskuje na organizacji wydarzeń biznesowych. Politycy i biznesmeni, którzy tu przyjeżdżają na Kongres, potem wracają do Sopotu z rodzinami na weekend, albo na wakacje - mówi Jacek Karnowski Prezydent Sopotu./Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Były minister finansów Jacek Rostowski i europoseł Danuta Huebner podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie PAPAdam Warżawa.
Były minister finansów Jacek Rostowski i europoseł Danuta Huebner podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie PAP/Adam Warżawa.Foto: PAP/Adam Warżawa

- Położenie Sopotu sprzyja debatom i kongresom – mówi Jacek Karnowski Prezydent Sopotu. Według niego, korzystne są połączenia komunikacyjne, autostrada i lotnisko, a bliskość morza i plaży też ma swoje zalety.

- Miasto zyskuje też na organizacji wydarzeń biznesowych. Politycy i biznesmeni, którzy tu przyjeżdżają na Kongres, potem wracają do Sopotu z rodzinami na weekend, albo na wakacje. Cieszymy się, że w Sopocie są organizowane różnego typu imprezy, biznesowe, ale też sportowe i kulturalne, podkresla prezydent Sopotu.

Głównym tematem Europejskiego Kongresu Finansowego są zawirowania polityczno-gospodarcze na Starym Kontynencie. Polski punkt widzenia może być cenną inspiracją dla procesu dalszej integracji i nowego zdefiniowania bezpieczeństwa finansowego i energetycznego Europy.

Patronem medialnym IV Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie jest Polskie Radio.

Sylwia Zadrożna

Zobacz więcej na temat: finanse GOSPODARKA Sopot
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także