X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Europejski Kongres Finansowy: rynek kapitałowy przed ciężką próbą

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 17:52
Jak zwiększyć atrakcyjność rynku publicznego dla emitentów - to jeden z tematów IV-go Europejskiego Kongresu Finansowego. Co zrobić aby Giełda Papierów Wartościowych przeżyła zmiany dotyczące OFE oraz o zadaniach dla jej nowego szefa, mówi Jacek Socha wiceprezes PwC, były minister Skarbu Państwa.
Audio
  • Jak warszawska giełda powinna przygotować się do zmian dotyczących OFE oraz o wyzwaniach stojących przed nowym prezesem GPW, mówi Jacek Socha wiceprezes PWC, były minister Skarbu Państwa. /Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Jacek Socha.
Jacek Socha.Foto: Polskie Radio

Rynek kapitałowy ma kluczowe znaczenie dla wspierania gospodarki, szczególnie dla podmiotów młodych i innowacyjnych, ale w ostatnim półroczu giełda warszawska nie dała inwestorom zarobić tak, jak inne parkiety.

Zmiany w OFE zatrząsą warszawskim parkietem

Mniej było też debiutów, ale to nie dziwi, bo nikt nie będzie emitować akcji przy niskich cenach – mówi Jacek Socha wiceprezes PwC, były minister Skarbu Państwa. Na giełdę – zdaniem prezesa Sochy – negatywnie wpływają zmiany w OFE, dlatego apeluje on o dyskusję na temat trzeciego filaru emerytalnego i takich rozwiązań, które skłaniałyby Polaków do inwestowania na rynku kapitałowym.

Co przed nowym prezesem GPW

W czwartek mamy poznać nazwisko nowego prezesa warszawskiej giełdy, a przed nim wiele wyzwań. Wśród nich ułożenie relacji z instytucjami na rynku, czyli z domami maklerskimi czy KDPW oraz podjęcie decyzji na temat przyszłości giełdy. Tu ważną kwestią jest dokończenie projektu współpracy z giełdą wiedeńską. - A czy może należałoby znaleźć dla naszej giełdy dużego strategicznego inwestora – o czym mówię od wielu lat – podsumowuje Jacek Socha.

Sylwia Zadrożna

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmiany w systemie OFE to szansa czy zagrożenie dla GPW?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 08:44
Wielu ekspertów podkreśla, że negatywne dla Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, w długim okresie, będą wprowadzone właśnie zmiany w Otwartych Funduszach Emerytalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabranie środków z OFE może obniżyć kursy, ale zwiększy obroty GPW

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 21:46
Sejm uchwalił zmiany w systemie OFE. Czy te zmiany to szansa – czy zagrożenie dla Giełdy w Warszawie? Może np. dojść do wyprzedaży aktywów przez Fundusze, co wpłynie potencjalnie negatywnie na wycenę spółek na Giełdzie. Ale jednocześnie zwiększą się obroty giełdowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Umorzenie akcji: inwestorzy chcą aby straty uwzględniać w zeznaniach podatkowych

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 19:12
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych wnosi do Ministra Finansów o zmianę przepisów przepisów podatkowych w związku ze stratami akcjonariuszy CEDC i Nova KBM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport: dlaczego Polacy nie chcą ryzykować na giełdzie i pożyczać pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 21:31
Zaledwie 12 proc. Polaków przewiduje polepszenie sytuacji gospodarczej w kraju, natomiast 31 proc. uważa, że najbliższy kwartał przyniesie jej pogorszenie – wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych Homo Homini na zlecenie mBanku. Może dlatego Polacy nie chcą ryzykować swoich pieniędzy na giełdzie czy w funduszach, nie myślą o pożyczaniu pieniędzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instytut Analiz i Ratingu szansą dla rynku obligacji

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 23:25
Najważniejsza rolą Instytutu Analiz i Ratingu, powołanego kilka dni temu, powinna być ocena rynku obligacji - mówi Roland Paszkiewicz z Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA, w audycji Bardzo Ważny Projekt, Programu 3 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń