X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Turysto, dbaj o środowisko

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 14:15
Już od prawie dwóch tygodni na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich można spotkać jacht pod żaglami projektu Fundacji Nasza Ziemia „Wpłyń na czyste Mazury”. Załoga rejsu odwiedziła do tej pory ponad 14 portów, aby promować ideę odpowiedzialnej turystyki i przypominać żeglarzom, że wszyscy mamy wpływ na stan środowiska.
Audio
  • O projekcie „Wpłyń na czyste Mazury” mówiła w radiowej Jedynce, w audycji Poranne rozmaitości, Katarzyna Dytrych z Fundacja Nasza Ziemia /Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
Turysto, dbaj o środowisko
Foto: sxc.hu

Załoga ekorejsu uczy, jak w praktyce chronić środowisko.

- Staramy się przekonywać wszystkich, których spotkamy na mazurskich jeziorach, do tego, aby pozytywnie wpływać na przyrodę i wspomagać ją i wspierać, jeżeli co roku chcemy zastawać Mazury takie same – mówi Katarzyna Dytrych z Fundacja Nasza Ziemia.

Akcja edukacyjna

Fundacja prowadzi na jeziorach akcję edukacyjną. Rozdaje wodoodporne mapy z zaznaczonymi strefami ciszy i rezerwatami oraz miejscami, w których można legalnie zrzucić ścieki oraz zostawić posegregowane odpady, a także poradniki „Turysto! Szanuj środowisko!”, wyjaśnia Dytrych.

- Jeżeli ktoś chce się przyłączyć do nas i podpisze deklarację, że będzie dbał o mazurską przyrodę, przestrzegał zasad zawartych w naszych poradnikach, dostanie banderę, pod którą można pływać – mówi Dytrych. Jak dodaje, do tej pory fundacja rozdała ponad sto takich bander.

Ankieta wśród turystów

Oprócz tego fundacja przeprowadza wśród turystów sondę, w której pyta, w jakim celu udają się na Mazury, co najbardziej cenią sobie w tym regionie, czy starają się dbać o przyrodę.

- Z naszych ankiet, których zrobiliśmy już około 50, wynika, że blisko połowa badanych na pytanie, czy uważają, że turyści dbają o środowisko, odpowiada przecząco. Oprócz tego badani wskazali na zachowania, które mogą negatywnie wpływać na środowisko, takie jak dzikie biwakowanie w miejscach, które nie są do tego przeznaczone, np. w okolicach rezerwatu, głośne zachowanie w strefach ciszy, nielegalne zrzucanie ścieków czy zostawianie śmieci za burtą – wymienia Dytrych.

Justyna Golonko, awi

Zobacz więcej na temat: Mazury wakacje wakacje 2014
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wpłyń na czyste Mazury!

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 18:23
Mazury to jeden z popularniejszych kierunków wakacyjnego odpoczynku wśród Polaków. Kraina Tysiąca Jezior kusi przede wszystkim żeglarzy, którzy mogą korzystać z wielu akwenów. Jednak niektórzy turyści zapominają o prawidłowym zachowaniu podczas urlopu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na toksyczne sinice w mazurskich jeziorach

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 08:44
W południowej części Wielkich Jezior Mazurskich silnie zakwitły glony, a wraz z nimi toksyczne sinice. Zakwitowi sprzyja eutrofizacja akwenów czyli ich nadmierne użyźnienie spowodowane azotowymi i fosforowymi zanieczyszczeniami - oceniają naukowcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazury, Bieszczady i płaczące wierzby - siedem cudów Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 17:00
- Podróżując po świecie nauczyłam się, że zawsze warto doceniać Polskę i jej krajobrazy, przestrzenie. - mówi Monika Witkowska, podróżniczka. - Nigdzie indziej nie znajdziemy bowiem tak pięknych, sosnowych lasów i pól, pełnych łanów zbóż.
rozwiń zwiń