X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 11:51
Coraz chętniej inwestujemy w nieruchomości. Z danych międzynarodowej firmy doradczej Cushman and Wakefield wynika, że w trzecim kwartale bieżącego roku łączna wartość transakcji inwestycyjnych na rynkach Europy Środkowej była o 25 proc. wyższa niż przed rokiem i o ponad 40 proc. od średniej pięcioletniej.
Audio
  • O inwestowaniu w nieruchomości w Porannych nieruchomościach radiowej Jedynki Kuba Karliński inwestor i założyciel spółki Magmillon (Halina Uszyńska, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Czy warto inwestować w nieruchomości?
Foto: Glow Images/East News

Najwyższym wolumenem tego typu transakcji może się pochwalić Polska.

Nie trzeba mieć dużych pieniędzy

Dominuje przekonanie, że rynek nieruchomości to obszar dostępny tylko dla największych graczy. Innego zdania jest Kuba Karliński inwestor i założyciel spółki Magmillon. - Mogą to być kwoty bardzo duże, ale wystarczy kilkadziesiąt tysięcy, żeby kupić działkę budowlaną. W perspektywie dwóch, trzech lat można liczyć na zyski. Ceny nieruchomości powinny pójść w górę, bo rynek funkcjonuje w cyklach. Te kilkadziesiąt tysięcy może zwiększyć wartość o połowę, albo i o więcej – uważa gość.

Duży wachlarz możliwości

Inwestycje w nieruchomości na ogół wiążą się z kupnem mieszkania, a potem wynajęciem go. - Faktycznie kupno mieszkanie na wynajem to jest najpopularniejsza koncepcja. Jednak nie jedyna. Można kupić lokal użytkowy i wynajmować go osobie już nie fizycznej, tylko firmie. Kolejna opcja to inwestycja w grunty rolne lub budowlane. Najwięcej można zarobić, gdy grunt rolny jest przekształcany w grunt budowlany, wtedy wartość inwestycji ma szansę wzrosnąć kilkukrotnie. Z inwestycyjnego punktu widzenia można kupić apartament hotelowy, który będzie wynajmowany krótkoterminowo – wylicza rozmówca.  - Stare kamienice po wyremontowaniu znacznie zwiększają swoją wartości. To może dać w perspektywie dwóch trzech lat 15 - 20 proc.- dodaje.

Brakuje wiedzy

Popularność inwestycji w nieruchomości systematycznie rośnie. Coraz więcej widzimy inwestycji z rodzimym kapitałem. - Natomiast warto podkreslić, że mało jest świadomości, brakuje wiedzy. Dlatego na jesieni będą szkolenia w 9 miastach, na większość z nich są jeszcze miejsca – zachęca inwestor.

Halina Uszyńska, abo

Zobacz więcej na temat: inwestycje mieszkanie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Wielgo: zawsze będzie grupa rodzin, których nie stać na własne mieszkanie

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 09:20
- Państwo pakuje miliardy złotych w pomoc dla tych, którzy kupują mieszkania. Często tych, których stać na ten zakup. Natomiast kompletnie zapomina się o rodzinach, których nie stać na własne mieszkanie - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce ekspert od spraw budownictwa i mieszkalnictwa Marek Wielgo ("Gazeta Wyborcza").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy mieszkania mogą być tańsze? "O 10-15 procent"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 20:12
7360 zł za metr w Warszawie, 6064 w Krakowie, 5524 we Wrocławiu. Tyle przeciętnie kosztuje metr kwadratowy mieszkania w największych miastach Polski. Dlaczego jest tak drogo i czy może być taniej? M.in. o tym mówiono na Kongresie Mieszkaniowym we Wrocławiu.
rozwiń zwiń