X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Investeko zdobyła duże pieniądze na NewConnect

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 17:04
Investeko to spółka działająca w segmencie ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Podczas wtorkowego debiutu na otwarciu kurs akcji zwyżkował o 25 proc. Kilkadziesiąt minut później wzrost sięgnął 40 proc. – To bardzo ważny moment dla firmy – mówi portalowi gospodarka.polskieradio.pl prezes zarządu Investeko Arkadiusz Primus
Audio
  • Firma rozpoczęła rozwojową drogę, dlatego potrzebujemy wsparcia kapitałowego i standaryzacji. Giełda umożliwia spełnienie tych warunków, mówi prezes zarządu Investeko Arkadiusz Primus./Arkadiusz Ekiert, Polskie Radio/.
Prezes zarządu Investeko Arkadiusz Primus (P) podczas debiutu spółki Investeko S.A. na rynku NewConnect na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
Prezes zarządu Investeko Arkadiusz Primus (P) podczas debiutu spółki Investeko S.A. na rynku NewConnect na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.Foto: PAP/Marcin Obara

– Firma rozpoczęła rozwojową drogę, dlatego potrzebujemy wsparcia kapitałowego i standaryzacji. Giełda umożliwia spełnienie tych warunków. Wejście na poziom NewConnect, który już dziś nie jest taki łatwy do osiągnięcia, przysporzyło nam wiele pracy. To nas bardzo cieszy, bo jesteśmy spółką stabilną i bardzo rozwojową, oraz innowacyjną i wpisujemy się w podstawowe założenia rynku NewConnect. Mamy nadzieję, że jest to trampolina do pójścia wyżej – mówi prezes Primus.

Jak jednocześnie zapewnia, spółka ma zamiar w ciągu trzech lat pojawić się na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Firma realizuje w tej chwili projekt Life Cogeneration PL, w ramach, którego powstaje demonstracyjna instalacja technologii do zagospodarowania energetycznego odpadów komunalnych i osadów ściekowych, wykorzystująca proces zgazowania do produkcji energii elektrycznej i cieplnej w kogeneracji. Projekt, o łącznej wartości 3, 83 mln euro, dostał dofinansowanie ze środków unijnych i z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– To w całości polski projekt. Pojawiliśmy się na giełdzie, bo chcemy zapraszać do współpracy poważnych inwestorów – mówi prezes Investeko.

Firma Investeko funkcjonuje na rynku od 15 lat.

– Na przestrzeni tych lat mieliśmy okazję wypracować sobie silne kompetencje w zakresie ochrony środowiska. Wspomagamy consultingowo w tym temacie takie firmy jak Orlen, Ikea czy oczyszczalnię „Czajka”.

W 2013 r. Investeko uzyskało prawie trzy i pół miliona złotych przychodów ze sprzedaży, prawie milion złotych zysku z działalności operacyjnej i 0, 72 mln zł zysku netto. Prognoza przewiduje zakończenie 2014 r. z przychodami ze sprzedaży w wysokości 3, 75 mln zł, zyskiem operacyjnym na poziomie 1, 23 mln zł i zyskiem netto równym 0, 89 mln zł.

Arkadiusz Ekiert

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debiuty na GPW w 2014 r.: Mniej molochów, więcej małych firm prywatnych

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 17:35
Dzisiaj na warszawskiej giełdzie zadebiutowała Energa. To największa prywatyzacja w tym roku i mówi się, że ostatnia. Czy na pewno?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znane firmy uciekają z GPW: dlaczego nie potrzebują już giełdy

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 15:45
Z indeksów Giełdy Papierów Wartościowych zniknęły ostatnio takie spółki jak Barlinek – producent desek, czy sprzętu AGD – firma Zelmer. Do „wylotu” szykuje się też firma Bakalland. Zdaniem głównego ekonomisty X – Trade Brokers Przemysława Kwietnia, taka sytuacja jest zupełnie normalna, a najczęstszym powodem jest to, że wychodząca spółka nie musi już pozyskiwać kapitału z rynku.
rozwiń zwiń