X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Janosikowe: bez poprawek Senatu do nowelizacji ustawy

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 15:03
Senat nie zgłosił poprawek do nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, na podstawie której w 2015 r. Mazowsze zapłaci 271 mln zł janosikowego, czyli o 213 mln zł mniej niż wynikałoby to z obecnie obowiązujących przepisów.
Adam Struzik.
Adam Struzik.Foto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Nowe przepisy mają obowiązywać wyłącznie w 2015 r., a nie - jak chciał pierwotnie rząd - w latach 2015-2016. Przewidują też, że z budżetu państwa dotacja dla samorządów sięgnie 268 mln złotych, a środki te samorządy będą mogły przeznaczyć nie tylko na utrzymanie dróg, jak dotychczas, ale również na inwestycje.
Za nowelizacją głosowało 57 senatorów, przeciw było 18, jeden wstrzymał się od głosu.
Największym płatnikiem janosikowego jest Mazowsze
Janosikowe to system subwencji, który polega na przekazywaniu przez bogatsze samorządy części dochodów na rzecz biedniejszych. Największym płatnikiem janosikowego jest woj. mazowieckie. Aby wywiązać się z ciążących na nim obowiązków, samorząd zdecydował się wiosną br. zaciągnąć pożyczkę z budżetu.
TK: przepisy o janosikowym niezgodne z konstytucją
W marcu br. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy o janosikowym dotyczące województw są niezgodne z konstytucją, gdyż nie gwarantują województwu zachowania istotnej części dochodów na realizację własnych zadań. Zgodnie z wyrokiem przestaną one jednak obowiązywać dopiero po 18 miesiącach od ogłoszenia orzeczenia.

Ekspert o janosikowym: zgniły kompromis, angażuje autorytet premiera.

Źródło: TVN24 Biznes i Świat/x-news

PAP, awi

Zobacz więcej na temat: janosikowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe janosikowe: ustawa na jeden rok

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 22:25
W poniedziałek wieczorem członkowie sejmowej podkomisji nadzwyczajnej wprowadzili poprawki do rządowego projektu zmian w janosikowym. W efekcie zmiany, które będą obowiązywać tylko w 2015 r. przewidują m.in. zwiększenie dotacji budżetowej dla samorządowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe janosikowe coraz bliżej: większość klubów w Sejmie za rządową nowelą

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 18:07
Posłowie PO, PSL oraz TR zagłosują za przyjęciem rządowej noweli o janosikowym wraz z poprawkami - poinformowali posłowie tych klubów w środę w Sejmie. PiS wstrzyma się od głosu w tej sprawie, a posłowie SLD nie podjęli jeszcze decyzji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janosikowe: Sejm uchwalił zmiany korzystne dla Mazowsza

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 14:45
Janosikowe będzie obliczane w sposób łagodniejszy dla Mazowsza - taki będzie skutek nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego uchwalonej w czwartek przez Sejm.
rozwiń zwiń