X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Alstom, producent Pendolino, zapłaci 772 mln dolarów kary za łapówki

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 07:57
Francuska firma Altsom, produkująca m.in. pociągi Pendolino, ma zapłacić 772 mln dolarów kary za korupcję urzędników w Chinach, Indiach, Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Indonezji, Wysp Bahama, przy kontraktach na turbiny słoneczne, czytamy na portalu reuters.com.
PKP Intercity kupił od koncernu Alstom Pendolino 3 lata temu. Po polskich torach jeździć będzie 20 pociągów. Ich koszt to 400 milionów euro.
PKP Intercity kupił od koncernu Alstom Pendolino 3 lata temu. Po polskich torach jeździć będzie 20 pociągów. Ich koszt to 400 milionów euro. Foto: Mat. prasowy Elstom

Jak informuje agencja, przedstawiciele koncernu przyznali się do wręczania łapówek, aby uzyskać lepsze kontrakty.

Sprawa dotyczy sprzedaży turbin słonecznych w latach 2002-2010. Według Amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, koncern wydal „na wsparcie” 75 mln dolarów, przy kontraktach wartych 4 mld dolarów.

Wiceminister: Przetarg na Pendolino nie budzi wątpliwości

TVN24 Biznes i Świat/X-news

Koncern Alstom zajmuje się infrastrukturą energetyczną i transportową. Zgodnie z danymi ze strony firmy, w roku 2007/2008 osiągnął sprzedaż przekraczającą 20,9 mld euro i zatrudniał ponad 93 500 pracowników w ponad 70 krajach.

PKP Intercity kupił od koncernu Alstom Pendolino 3 lata temu. Po polskich torach jeździć będzie 20 pociągów. Ich koszt to 400 milionów euro. Producent pociągów zobowiązał się także do budowy bazy utrzymania technicznego składów. Łączne koszty kontraktu obejmujące także serwis, szacowane są na 665 milionów euro.

/

 

reuters.com, jk

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA pendolino
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak