Gospodarka

Sąd przyjął pozew zbiorowy przeciwko bankowi Credit Agricole

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 14:58
Pozew zbiorowy przeciwko bankowi Credit Agricole prawomocnie przyjęty przez sąd okręgowy we Wrocławiu. Wszystkie osoby, które w latach 2004 - 2009 zaciągnęły tam kredyt hipoteczny i musiały podpisać ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, będą miały możliwość odzyskania zapłaconych składek. Wraz z odsetkami.
Crdit Agricole
Crédit AgricoleFoto: Materiały prasowe

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyznał nam rację. Stwierdził, że zapisy, w umowie ubezpieczenia były niekorzystne dla klientów banku - podkreśla prawnik Krzysztof Jaworski, reprezentujący poszkodowanych. Chodziło o takie rozwiązania, w których płatnikiem ubezpieczenia był kredytobiorca, a uposażonym bank.

Pierwsza rozprawa już w nowym roku. Klienci mogą jeszcze przyłączać się do pozwu zbiorowego. Z kolei podpisujący umowy z bankiem powinni sprawdzać ich zapisy w Rejestrze Klauzul Niedozwolonych na stronie UOKIK.
IAR, abo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobry rok dla budownictwa mieszkaniowego

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 07:34
Ożywienie, duża liczba zawieranych transakcji, ale też falstart programu Mieszkanie dla młodych. Eksperci podsumowali mijający rok w budownictwie mieszkaniowym. Ich zdaniem to było dobre 12 miesięcy dla Deweloperów.
rozwiń zwiń