Gospodarka

Sąd przyjął pozew zbiorowy przeciwko bankowi Credit Agricole

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 14:58
Pozew zbiorowy przeciwko bankowi Credit Agricole prawomocnie przyjęty przez sąd okręgowy we Wrocławiu. Wszystkie osoby, które w latach 2004 - 2009 zaciągnęły tam kredyt hipoteczny i musiały podpisać ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, będą miały możliwość odzyskania zapłaconych składek. Wraz z odsetkami.
Crdit Agricole
Crédit AgricoleFoto: Materiały prasowe

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyznał nam rację. Stwierdził, że zapisy, w umowie ubezpieczenia były niekorzystne dla klientów banku - podkreśla prawnik Krzysztof Jaworski, reprezentujący poszkodowanych. Chodziło o takie rozwiązania, w których płatnikiem ubezpieczenia był kredytobiorca, a uposażonym bank.

Pierwsza rozprawa już w nowym roku. Klienci mogą jeszcze przyłączać się do pozwu zbiorowego. Z kolei podpisujący umowy z bankiem powinni sprawdzać ich zapisy w Rejestrze Klauzul Niedozwolonych na stronie UOKIK.
IAR, abo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Dobry rok dla budownictwa mieszkaniowego

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 07:34
Ożywienie, duża liczba zawieranych transakcji, ale też falstart programu Mieszkanie dla młodych. Eksperci podsumowali mijający rok w budownictwie mieszkaniowym. Ich zdaniem to było dobre 12 miesięcy dla Deweloperów.
rozwiń zwiń