Gospodarka

Zaraź innych swoją pasją do biznesu! - startuje Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 11:09
Startuje pierwsze Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości. To bezpłatny projekt dla studentów zainteresowanych działalnością społeczną i biznesową.
Audio
  • O pierwszym polskim Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości w Porannych Rozmaitościach mówił Tomasz Szczęśniak z Fundacji Promocji Akredytacji Kierunków Ekonomicznych przy SGH (Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Startuje pierwsze Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości. Bezpłatny Projekt dla studentów, wszystkich uczelni i kierunków, z zacięciem do działalności społecznej lub biznesowej.
Startuje pierwsze Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości. Bezpłatny Projekt dla studentów, wszystkich uczelni i kierunków, z zacięciem do działalności społecznej lub biznesowej. Foto: GlowImages

Zarazem pole działania dla doświadczonych przedsiębiorców, animatorów przedsięwzięć społecznych, naukowców, inwestorów, urzędników, którzy chcą się dzielić swoim czasem, wiedzą i  umiejętnościami z młodym pokoleniem.

Studenci mają nauczyć się przedsiębiorczości

Projekt ma pobudzić przedsiębiorczość wśród młodych ludzi - podkreśla Tomasz Szczęśniak z Fundacji Promocji Akredytacji Kierunków Ekonomicznych przy SGH.

- Główną grupą, do której kierujemy działania są studenci, co ważne wszystkich uczelni i wszystkich kierunków. Nabór rozpoczął się w styczniu, kończymy 9 lutego, zatem przed nami ostatnie dni. Mamy już zgłoszenia, czekamy na pozostałe, bo wiemy, że na końcu jest największe "ciśnienie" na zgłoszenia – mówi gość.

Biznes spotka się działaczami społecznymi

Będą to działania na styku biznesu i działalności społecznej wyjaśnia Tomasz Szczęśniak. - Z jednej strony chcemy pozyskiwać osoby, które mają już swój pomysł na biznes, mają "żyłkę biznesową", z drugiej strony osoby, które działają dla innych. Czujemy, że na tej granicy może uchodzić się innowacja społeczno-biznesowa. Jest to projekt edukacyjny dla studentów. To będą spotkania z przedsiębiorcami i animatorami działań społecznych - dodaje

Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości, startuje już 25 lutego. Udział w nim jest bezpłatny.

Justyna Golonko, abo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy program dla wszystkich, którzy chcą być kowalami własnego losu

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 14:05
- Realizując Program Kierunków Zamawianych nie do końca udało nam się zapewnić to, o czym mówią przedsiębiorcy, a więc absolwentów zdolnych do myślenia zespołowego i pracy projektowej. Teraz chcemy zadbać także o kompetencje - mówił w Jedynce dr hab. Jacek Guliński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gimnazjum to dobry czas na naukę ekonomii. Rusza program „Młodzi Przedsiębiorczy”

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 12:01
Centrum Edukacji Obywatelskiej ogłosiło nabór chętnych do VI edycji programu „Młodzi Przedsiębiorczy”. Jest to program dający uczniom szkół gimnazjalnych szanse realizacji zadań z zakresu przedsiębiorczości, a także poznawania sposobów zarządzania własnym budżetem i innymi zasobami finansowymi.
rozwiń zwiń