X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Nowa Ordynacja podatkowa: prezydent i rząd mają swoje pomysły na zmianę przepisów

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 11:25
Im szybciej zostaną zmienione przepisy, tym lepiej dla obywateli. Tak o zmianach w Ordynacji podatkowej mówią przedstawiciele pracodawców.
Audio
  • - Projekt prezydencki ma kilka istotnych zmian ułatwiających życie podatnikom - mówi szef Komitetu Podatkowego Pracodawców RP Robert Oliwa /Krzysztof Rzyman, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
Premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej prezentującej założenia nowej ordynacji podatkowej
Premier Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej prezentującej założenia nowej ordynacji podatkowejFoto: PAP/Radek Pietruszka

Projekt zmiany tej ustawy przygotowała pod koniec ubiegłego roku Kancelaria Prezydenta. W tym tygodniu założenia kierunkowe do zupełnie nowej Ordynacji podatkowej przedstawił rząd.

Jak informuje w piątek "Puls biznesu", Ministerstwo Finansów publicznie nie krytykuje prezydenckiego projektu ordynacji podatkowej. Po cichu zaś proponuje, by rząd go zablokował.

Najlepszy jest projekt prezydencki

- W interesie podatników jest szybkie przyjęcie przez Sejm prezydenckiego projektu - mówił w radiowej Jedynce przewodniczący Komitetu Podatkowego Pracodawców RP Robert Oliwa. - Projekt prezydencki zawiera kilka istotnych zmian ułatwiających życie podatnikom. Przede wszystkim najważniejszą zasadę, która powinna kierować pracami organów skarbowych i być stosowana w relacjach z podatnikami, czyli "wątpliwości na korzyść podatnika" - dodaje.

Będzie dualizm prawny?

Ordynacja podatkowa obowiązująca w Polsce jest dokumentem z 1997 roku i została zmieniana już ok. 80 razy. Zdaniem eksperta nie jest to jednak jej wadą. - Zaraz po uchwaleniu nowej ustawy wcale nie będzie tak jasno i klarownie. Będzie się wypracowywało ponownie orzecznictwo i interpretacje. Będziemy znów "dziesięciolatkę", w której będziemy się musieli nauczyć stosować nową Ordynację podatkową. Wiemy też, że stara ustawa też przez jakiś czas będzie musiała być stosowana. Mamy więc sytuację dualizmu prawnego - stwierdził.

Akcja Pracodawców RP

Organizacja Pracodawcy RP zainicjowała akcję "Wyrwij fiskusowi bat!", która ma nakłonić rządzących do przyjęcia prezydenckiego projektu. Jedną z najważniejszych zmian byłoby  rozstrzyganie wątpliwości interpretacyjnych przepisów na korzyść podatnika.

Krzysztof Rzyman/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa Ordynacja podatkowa: trwa walka z fiskusem o prawa podatnika

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 17:23
Zapowiadane przez prezydenta w noweli Ordynacji podatkowej wprowadzenie zasady mówiącej, że wątpliwości powinno się rozstrzygać na korzyć podatnika, nie znajduje zrozumienia w resorcie finansów. Tymczasem, według organizacji Pracodawcy RP, najwyższy czas, aby fiskus i obywatel mieli równe prawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co z nowelizacją Ordynacji podatkowej? Piechociński: decyzja niebawem

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 12:36
Decyzja rządu ws. projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej zapadnie w najbliższym czasie - mówi wicepremier, szef MG Janusz Piechociński. Projekt zawiera wiele zmian korzystnych dla podatników oraz krytykowaną przez biznes klauzulę przeciw unikaniu opodatkowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ordynacja podatkowa: to praktyka o wszystkim zadecyduje

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 13:42
Zaczęły się konsultacje na temat nowej Ordynacji podatkowej. Nowe przepisy mają dać podatnikom więcej praw, a fiskusowi oręż w walce z nieuczciwymi podatnikami - zapowiada premier Ewa Kopacz.
rozwiń zwiń