X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

PIT 2014: samorząd Rzeszowa zachęca do rozliczania PIT w mieście

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 13:19
Skuter, telewizor, konsolę do gier i inne nagrody można wygrać w loterii organizowanej przez samorząd Rzeszowa. Władze stolicy Podkarpacia chcą w ten sposób zachęcić do zameldowania się i składania deklaracji podatkowych w Rzeszowie.
PIT 2014: samorząd Rzeszowa zachęca do rozliczania PIT w mieście
Foto: Pixabay

Jak powiedziała we wtorek na konferencji prasowej dyrektor wydziału promocji i współpracy międzynarodowej rzeszowskiego magistratu Marzena Furtak-Żebracka, udział w loterii mogą wziąć wszyscy, którzy zameldowali się w Rzeszowie od 1 stycznia br. lub zrobią to końca kwietnia. Drugim warunkiem jest rozliczenie PIT na terenie miasta.
- Szacujemy, że w Rzeszowie mieszka ok. 35 tys. osób, które nie są tu zameldowane. Poprzez takie inicjatywy jak loteria chcemy zmobilizować mieszkańców do zameldowania się oraz zapłacenia tutaj podatków - po to, aby mieli wpływ na to miasto - zaznaczyła Furtak-Żebracka.
Wszystkie informacje o loterii znajdują się na stronie internetowej www.tumieszkamtuplacepodatki.pl. Wśród nagród, których łączna wartość sięga 33 tys. zł, są m.in. skuter, konsola do gier, laptop, telewizor, smartwatch i rower.
Jak wygrać nagrody?
Do loterii można zgłaszać się do 8 maja, wypełniając formularz (do pobrania ze strony internetowej), który można wrzuć do jednej z urn ustawionych w różnych punktach miasta lub wysłać przez internet. Losowanie nagród odbędzie się 15 maja. Organizacja loterii kosztowała samorząd 70 tys. zł.
Loterię na zlecenie władz Rzeszowa prowadzi agencja reklamowa Smolar. Jej właściciel Robert Wojkowski powiedział na konferencji, że pierwszą tego typu akcję przeprowadził rok temu samorząd Wrocławia. "Ubiegłoroczna loteria przyniosła samorządowi 5,2 mln zł dodatkowego wpływu z podatku. W tym roku Wrocław także organizuje loterię" - dodał.
Wojkowski podkreślił, że taka forma zachęcenia do zameldowania i płacenia podatku w mieście jest bardzo skuteczna. "Nagradzamy, a nie karzemy. Poza tym mechanizm loterii jest najbardziej lubiany, bo można zgłosić się i coś wygrać, tak jak w lotto. Jest to dobrze odbierane przez podatników" - zaznaczył.
W 2014 r. z podatków PIT do budżetu Rzeszowa wpłynęło blisko 200 mln zł.

PAP, abo

Zobacz więcej na temat: PIT 2014
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak