X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Bank BGŻ BNP Paribas. Siódmy co do wielkości na naszym rynku

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 17:30
Połączenie banków BGŻ i BNP Paribas Bank Polska nastąpiło 30 kwietnia bieżącego roku wraz z dokonaniem wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. - Pierwszy weekend i pierwszy dzień roboczy nowej instytucji upłynęły spokojnie - mówi Józef Wancer prezes Banku BGŻ BNP Paribas.
Audio
  • Józef Wancer prezes Banku BGŻ BNP Paribas mówił w Polskim Radiu 24 o fuzji obu banków (Sylwia Zadrożna/ Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Józef Wancer prezes Banku BGŻ BNP Paribas
Józef Wancer prezes Banku BGŻ BNP ParibasFoto: mat. Bank BGŻ BNP Paribas

W wyniku fuzji na naszym rynku powstał siódmy co do wielkości bank, z aktywami na poziomie 63 miliardów 600 milionów złotych. Będzie to bank uniwersalny, skierowany do różnych grup klientów, zarówno indywidualnych, z segmentu mikro-, małych i średnich firm, jak również do dużych przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem sektora rolno-spożywczego. W tej branży bank chce mieć pozycję numer 1, a liderem chce też zostać w segmencie kredytów konsumpcyjnych.

Wielkie ambicje nowego banku

- Nowy bank będzie czerpać z mocnych stron istniejącego już od 100 lat Banku BGŻ oraz będącego od dawna częścią międzynarodowej grupy BNP Paribas Banku Polska - deklaruje Józef Wancer. Na razie będzie mieć siódme miejsce na rynku, ale w ciągu 3-5 lat planuje znaleźć się w pierwszej piątce.
Połączenie nie wymaga od klientów dotychczasowego Banku BGŻ i byłego BNP Paribas Banku Polska żadnych działań, ponieważ ich umowy pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania żadnych aneksów. Nie zmieniają się numery rachunków bankowych, aktywne pozostają wszystkie karty i numery PIN.

Na razie dwie marki, wkrótce się ro zmieni
Obecnie banki działają jeszcze pod odrębnymi markami Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska, ale w najbliższych miesiącach planowany jest rebranding, wprowadzenie wspólnej marki oraz ujednolicenie oferty. Na razie trudno jeszcze mówić o szczegółach. Zgodnie z planem, do końca przyszłego roku nastąpi połączenie operacyjne, w tym ujednolicenie ważnego w bankowości systemu informatycznego.
W wyniku uzgodnień ze związkami zawodowymi z pracy odejdzie do 1.800 osób. - Fuzje zawsze niosą ze sobą zwolnienia, ale chcemy aby odbyły się one w sposób jak najmniej bolesny. Po pierwsze - pomagamy naszym pracownikom szukać etatów w innych instytucjach, a po drugie daliśmy sobie trochę czasu, bo cały proces trwa 2 lata - deklaruje prezes.

Do likwidacji 100 oddziałów
Zlikwidowanych zostanie około 100 oddziałów. Chodzi główne o te miejsca, gdzie oddziały obu banków są obok siebie. Z kolei w miejscowościach, gdzie nie było oddziałów połączonych banków mogą powstać nowe. Docelowo ma ich być 500. Koszty restrukturyzacji w latach 2014 - 2016 oszacowano na 440 milionów złotych.
Bank jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, ale obecnie - w związku z procesem połączenia - obrót jego akcjami jest zawieszony. Zostały już złożone odpowiednie wnioski i do GPW i Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, tak aby umożliwić wznowienie obrotu akcjami. Mam nadzieję, że nastąpi to do końca tego tygodnia - mówi Józef Wancer.

Sylwia Zadrożna, asop

Zobacz więcej na temat: bank bgż bnp
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

BGŻ w rękach Francuzów. KNF zgodziła się na przejęcie

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 09:47
Komisja Nadzoru Finansowego stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez BNP Paribas SA akcji BGŻ powodujących w przekroczenie 50 proc. głosów na walnym zgromadzeniu - poinformowała KNF w komunikacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KNF: zgoda na połączenie BGŻ SA z BNP Paribas Bank Polska SA

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 12:12
KNF jednogłośnie zezwoliła na połączenie Banku Gospodarki Żywnościowej SA i BNP Paribas Bank Polska SA przez przeniesienie całego majątku BNP Paribas Bank Polska SA na BGŻ SA - podała w czwartkowym komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BGŻ BNP Paribas chce być jednym z największych banków w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 13:17
Za kilka lat Bank BGŻ BNP Paribas chce stać się jednym z największych banków w Polsce - poinformowali w poniedziałek jego przedstawiciele. Do końca tego roku nowy bank planuje zmianę nazwy, a fuzja operacyjna ma nastąpić do końca 2016 r.
rozwiń zwiń