X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Akcja "2 godziny dla rodziny": coraz więcej firm skraca czas pracy

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 16:45
W piątek przy okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny ustanowionego przez ONZ, odbywa się już po raz czwarty symboliczna akcja pod hasłem "2 godziny dla rodziny", polegająca na skróceniu czasu pracy o te właśnie 2 godziny i umożliwieniu spędzenia ich z rodziną.
Audio
  • O akcji 2 godziny dla rodziny w Polskim Radiu 24 (Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Już po raz czwarty odbywa się symboliczna akcja pod hasłem 2 godziny dla rodziny
Już po raz czwarty odbywa się symboliczna akcja pod hasłem "2 godziny dla rodziny"

Jak mówi Agnieszka Jasińska-Szydło z Fundacji Humanites coraz więcej firm przyłącza się do tej akcji. - Z roku na rok jest coraz większe zainteresowanie, coraz więcej pracodawców się do nas przyłącza, zarówno tych dużych firm międzynarodowych, jak i małe jednoosobowe działalności – mówi specjalistka.

Wypoczęty pracownik ma większą motywację

Pracodawców w tej akcji przybywa, bo jak dodaje Agnieszka Nogajczyk-Simeonow - prezes zarządu PTE Allianz osoby zadowolone z życia zawodowego i prywatnego są o 30 procent bardziej zaangażowanymi pracownikami. - Bardzo cenimy sobie to, że pracownicy mogą wcześniej wyjść do domu. Mogą spędzić ten czas z rodziną, porozmawiać. Taki jest cel tej akcji. Bardzo zależy nam na tym, by pracownicy dobrze dzielili czas między pracę i rodzinę. Pracownik, który jest wypoczęty, jest zmotywowany – zaznacza rozmówczyni.

Integracja się opłaca

Przyznaje jednocześnie, że jest więcej działań prorodzinnych, które firmy mogą prowadzić, przykładowo integracyjne pikniki rodzinne. - Robimy też dziś konkursy dla dzieci pracowników. Dzieci w Dzień Dziecka bywają u nas w pracy. Mogą zobaczyć gdzie mama pracuje, jak wygląda jej szef i prezes – wylicza.

Ale oczywiście można robić jeszcze więcej. Rodzicom na pewno godzenie pracy z obowiązkami rodzinnymi ułatwia elastyczny czas pracy, telepraca, albo przyzakładowe żłobki czy przedszkola.

Sylwia Zadrożna, abo

Zobacz więcej na temat: praca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekomendacja KE: ograniczyć umowy śmieciowe. Polska się zastosuje?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 20:40
Rekomendacje Komisji Europejskiej nie są dla nas zobowiązujące. W środę Bruksela oficjalnie poinformowała, że kończy rozpoczętą sześć lat temu przeciwko Polsce procedurę nadmiernego deficytu, ale jednocześnie zaleciła nam - między innymi - ograniczenie umów śmieciowych.
rozwiń zwiń