X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Grupa Azoty Police stawia na rozwój. Chce zwiększyć zatrudnienie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 19:12
W ciągu najbliższych kilku lat Grupa Azoty Police zamierza zwiększać zatrudnienie. Spółka może zatrudniać w 2019 r. kilkaset osób więcej niż obecnie. Zakłady w Policach podjęły właśnie decyzję o realizacji budowy instalacji do produkcji propylenu.
Grupa Azoty Police stawia na rozwój. Chce zwiększyć zatrudnienie
Foto: Pixabay

Budowa instalacji wartej prawie 1,7 mld zł ma ruszyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Pracować ma przy niej ok. tysiąca osób. Zatrudnienie przy samej produkcji ma znaleźć 200 osób.

Będzie praca dla blisko 3 tysięcy osób

Jak powiedział wiceprezes polickiej spółki Rafał Kuźmiczonek, firma zakłada, że gdy ruszy produkcja propylenu, stan zatrudnienia zbliży się do poziomu sprzed uruchomienia w 2010 r. programów dobrowolnych odejść i zwolnień grupowych w zakładach. Wówczas firma zatrudniała blisko 2800 pracowników, by po restrukturyzacji zatrudnienia zwolnić w sumie ponad 350 osób - z programu dobrowolnych odejść skorzystało wtedy 206 osób, w wyniku zwolnień grupowych odeszło 106.

Od 2009 r., kiedy firma zatrudniała ok. 3200 osób, zatrudnienie spadało także w sposób naturalny. Część pracowników odchodziła na emerytury, część zmieniała pracę, a na ich miejsce nie przyjmowano nowych. Obecnie zatrudnienie w Policach to niecałe 2400 osób. Decyzje o redukcji zatrudnienia to efekt trudnej sytuacji firmy w końcówce pierwszej dekady XXI w. Przyjęła ona wówczas głęboki plan naprawczy, który poskutkował znaczną poprawą kondycji finansowej spółki.

Grupa Azoty
azoty logo 1200.jpg
Powstanie nowa inwestycja


Jak pokreślił Kuźmiczonek, przy budowie nowej instalacji zatrudnione zostaną firmy kooperujące z Policami. - Będą to firmy wewnętrzne jak i zewnętrzne, głównie z branży mechaniczno-budowlanej, współpracujące docelowo ze spółką - poinformował. Wiceprezes przypomniał, że Police podpisały już umowę na licencję, która pozwoli na realizację instalacji propylenu według najnowocześniejszych technologii. - To podstawa, by szukać wykonawców tej inwestycji w Polsce. Będziemy się podpierać współpracą z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym (ZUT), ale też z największymi instytutami chemii w kraju, tak by wykorzystać maksymalnie myśl naukową - podkreślił.

Potrzebni nie tylko specjaliści

- Jest szansa, że na budowie znajdą pracę ludzie z regionu dotkniętego jednym z najwyższych wskaźników bezrobocia w Polsce, bo wiele prac nie będzie wymagać specjalistycznej wiedzy z dziedziny chemii - dodał. Kuźmiczonek poinformował też, że Police są już po wstępnych konsultacjach z ZUT, na którym w przyszłym roku miałyby powstać dedykowane kierunki, gdzie byliby kształceni przyszli pracownicy instalacji propylenu.

- Instalacja ma ruszyć w 2019 r., jednak można założyć rekrutację nowych pracowników już pół roku wcześniej. Będą musiały to być osoby wykwalifikowane - powiedział wiceprezes.  - Wybiegając w przyszłość: już dziś podpisaliśmy umowę na utworzenie odpowiedniego kierunku "technik-chemik" na poziomie średniego wykształcenia w zespole szkół w Policach - podkreślił.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. jest jedną z największych firm chemicznych w Polsce wchodzących w skład Grupy Azoty SA. W 2014 r. przychody Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. wyniosły 2,4 mld zł przy zysku netto na poziomie 83 mln zł.

PAP/asop

Zobacz więcej na temat: Azoty Tarnów
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grupa Azoty Police: dobre wyniki w I kwartale 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 14:58
Grupa Azoty Police osiągnęła w pierwszym kwartale 2015 roku 51 mln zł zysku - trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie ub. roku - poinformowali w środę w Szczecinie przedstawiciele zarządu spółki.
rozwiń zwiń