X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Coraz chętnie zatrudniamy osoby do sprzątania

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 10:05
Rośnie w siłę branża skupiająca firmy oferujące sprzątanie. Jest to związane przede wszystkim ze wzrostem popytu: coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalistów.
Audio
  • Rynek usług sprzątających mocno rośnie mówi w Porannych rozmaitościach radiowej Jedynki Jakub Łączkowski, Prezes portalu Pozamiatane.pl (Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Konkurencja na rynku firm sprzątających jest coraz większa
Konkurencja na rynku firm sprzątających jest coraz większaFoto: Glowimages

Jakub Łączkowski, Prezes portalu Pozamiatane.pl podkreśla, że dynamiczny rozwój usług związanych ze sprzątaniem, znajduje potwierdzenie w danych GUS. - Można przytoczyć statystyki Głównego Urzędu Statystycznego. Między rokiem 2012 a 2014 przybyło oficjalnie zarejestrowanych ponad 2  tysiące firm sprzątających. Jednak jak wiadomo ten rynek przede wszystkim operuje w szarej strefie. Bardzo cieszy fakt, że nowe osoby rejestrują działalności i rzeczywiście widzimy przejście z szarej strefy do tej legalnie działającej. Natomiast, nawet jeśli rynek oficjalny rozwija się w dość szybkim tempie, to możemy powiedzieć, że szara strefa też rośnie. Niestety tych danych nie mamy – wyjaśnia rozmówca.

Popyt na usługi sprzątające rośnie

Zdaniem Jakuba Łączkowskiego  Polacy mają coraz mniej czasu na sprzątanie  i dlatego zatrudniają  profesjonalistów. - Widzimy, że Polacy pracują coraz więcej, są coraz bardziej zabiegani. Mają też coraz więcej pieniędzy na rzeczy, których nie lubią robić, chodzi m.in. o sprzątanie. Dużo osób zauważa ten brak czasu na podstawowe obowiązki domowe i decyduje się zatrudnić kogoś do pomocy – mówi gość.

Osoba sprzątająca z internetu  

Warto także zauważyć, że ten rynek coraz silniej podlega przenoszeniu do świata wirtualnego lub na urządzenia mobilne. - Są miejsca, w których można przez portal zamówić osobę sprzątającą i rozliczyć się przez internet. Mieć w bardzo prosty sposób zaufaną osobę, która pomoże nam w domowych porządkach – podkreśla.

Konkurencja na rynku firm sprzątających jest coraz większa. W końcu ubiegłego roku zarejestrowanych było  już ponad 14 tysięcy tego rodzaju przedsiębiorstw..

Istotnym problemem w tego typu działalności, jest jednak duża konkurencja ze strony szarej strefy .

Justyna Golonko, abo

Zobacz więcej na temat: gus praca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kobiety mają niższe oczekiwania płacowe, to błąd

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2015 08:40
Studentki mają niższe oczekiwania finansowe w stosunku do pierwszej pracy niż ich koledzy – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Magazyn Akademicki Koncept. Odpowiedź na pytanie czy takie podejście wynika z braku pewności siebie kobiet na rynku pracy czy z bardziej realnego podejścia do tematu już w najnowszym numerze „ Konceptu”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Matki: ile warte są domowe prace kobiet?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 07:00
Polskie społeczeństwo powoli przechodzi transformację. Utarte schematy zaczynają się zacierać, co nie oznacza, że wciąż nie funkcjonują. Kobiety stają się niezależne, piastują wysokie stanowiska i decydują o losie państw, a nawet świata. Niektóre z nich pracują na dwa etaty, ponieważ po powrocie z pracy muszą jeszcze wykonać szereg prac domowych, za które nie otrzymują już wynagrodzenia.
rozwiń zwiń