X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Szczyt G7: mocarstwa nie złagodzą sankcji na Rosję. Czy nałożą nowe?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 18:55
Grupa G7 utrzyma sankcje wobec Rosji za jej agresję na Ukrainę. Jak zaznaczał Barack Obama, restrykcje mogą być rozszerzone, jeśli Moskwa nie wdroży wszystkich punktów porozumienia z Mińska.
Audio
Zakończenie szczytu G7
Zakończenie szczytu G7Foto: EPA/FLICKR/BARCHIELLI/PALAZZO

Prezydent Stanów Zjednoczonych podkreślał, że najbardziej na wojnie w Donbasie cierpi rosyjska gospodarka - wskazywał na słabnącego rubla, mniejsze inwestycje zagraniczne i odpłynięcie 150 miliardów dolarów z rosyjskiego sektora bankowego.

- Działania Rosji na Ukrainie szkodzą właśnie Rosji i jej obywatelom - mówił prezydent USA. Zapewnił, że choć Zachód będzie szukał dyplomatycznego rozwiązania konfliktu w Donbasie, to sankcje będą obowiązywać, jeśli Rosja nie zrealizuje swoich zobowiązań wynikających z porozumień mińskich.

Nie będzie złagodzenia sankcji

Jak mówił Obama, Unia Europejska również nie złagodzi restrykcji - do czasu wdrożenia ustaleń z Mińska. - A to oznacza przedłużenie po 1 lipca obecnych, sektorowych sankcji. Grupa G7 powiedziała jasno, że jeśli będzie to potrzebne, to jest gotowa do nałożenia kolejnych, poważnych sankcji na Rosję - podkreślał prezydent USA. O tym, że sankcje mogą zostać zaostrzone, mówił już wczoraj szef Rady Europejskiej Donald Tusk. W podobnym tonie wypowiadała się dziś kanclerz Niemiec Angela Merkel.

- Jesteśmy zgodni co do tego, że zniesienie sankcji jest powiązane z realizacją porozumień z Mińska. Jesteśmy też gotowi - jeśli będzie to konieczne, choć wcale tego nie chcemy - zaostrzyć sankcje - mówiła niemiecka kanclerz.

Czytaj więcej
g712.jpg
Eksperci: Brak realnych sankcji

Mocarstwa potępiają i grożą kolejnymi sankcjami

We wspólnym oświadczeniu wydanym po zakończeniu szczytu, kraje G7 zgodnie potępiły aneksję Krymu. Jak napisano, było to "bezprawne działanie, którego grupa G7 nie uznaje".
W dwudniowym szczycie w Bawarii brali udział przywódcy Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch i Japonii. Rosja została wykluczona z grupy po ubiegłorocznej aneksji Krymu.

Prezydent USA o działaniach Rosji

Źródło: CNN Newsource/x-news

IAR, fko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obama wzywa UE do przedłużenia sankcji wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 21:59
Podczas szczytu G7 w Niemczech prezydent USA Barack Obama ma apelować o utrzymanie presji na Rosję w związku z sytuacją na Ukrainie. Jego doradcy przyznają, że priorytetem jest zachowanie jedności ws. przedłużenia już nałożonych sankcji, a nie ich zaostrzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwa grupy G7 są gotowe zaostrzyć sankcje wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 15:40
- Potępiamy zgodnie aneksję Krymu, stanowiącą złamanie prawa międzynarodowego - oświadczyła Angela Merkel po zakończeniu dwudniowego szczytu G7 w bawarskim Elmau. Kanclerz Niemiec zapowiedziała, że kraje grupy G7 gotowe są zaostrzyć restrykcje wobec Moskwy, jeśli ta nie zaprzestanie swoich agresywnych działań wobec Ukrainy.
rozwiń zwiń