X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Gdzie najwyższe zarobki? Nie w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 10:51
Sprzedaż, informatyka i programowanie, finanse i ekonomia, inżynieria i obsługa klienta to branże, w których pracodawcy najczęściej szukali pracowników.
Audio
  • W których branżach najłatwiej o pracę mówi w Porannych rozmaitościach radiowej Jedynki Alicja Arndt z Goldenline (Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Serwis GoldenLine.pl przeanalizował oferty pracy zamieszone przez rekruterów oraz zarobki w najpopularniejszych branżach
Serwis GoldenLine.pl przeanalizował oferty pracy zamieszone przez rekruterów oraz zarobki w najpopularniejszych branżachFoto: Glowimages

Serwis GoldenLine.pl przeanalizował oferty pracy zamieszone przez rekruterów oraz zarobki w najpopularniejszych branżach. - Handlowcy są poszukiwani. Na 16 polskich województw, w 9 z nich handlowcy są najbardziej poszukiwani - uważa Alicja Arndt z Goldenline.

W Lublinie najwyższe zarobki

W kwestii zarobków w tej branży jest duże zaskoczenie. – Wbrew pozorom to nie w Warszawie zarabia się najwięcej, na czele stawki płacowej uplasowało się województwo lubelskie. Najwyższe wynagrodzenie sięga tam 4,4 tys. zł netto. Najmniej zarabia się w województwach, gdzie sytuacja na rynku pracy jest najsłabsza, czyli województwo świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie – wyjaśnia rozmówczyni.

W całej Polsce poszukiwani informatycy

Bardzo poszukiwani są też informatycy. – Mówi się, że programiści mogą zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, natomiast przeciętne zarobki są dużo niższe. W województwie mazowieckim, gdzie ofert jest najwięcej, średnio można zarobić 4,5 tys. zł. W województwie dolnośląskim to już jest prawie 4,7 tys. zł. Mówimy oczywiście o kwotach netto. Województwo, w których zarobki programistów są najwyższe to znów jest województwo lubelskie. To jest ponad 5 tys. zł netto. To jest po części podyktowane tym, że bardzo dużo firm warszawskich outsource wiele procesów do województwa lubelskiego. Tam jest pewien potencjał, jeżeli chodzi o kandydatów, więc te zarobki są troszkę zawyżone, przez to że praca przychodzi z Warszawy – tłumaczy gość.

Wiele ofert dla inżynierów

Co ciekawe dużo ofert pracy jest obecnie w inżynierii. – Wiele zagranicznych firm przenosi swoje oddziały do Polski i co za tym idzie poszukujemy inżynierów. Standardowo w województwie mazowieckim, bo właściwe w tym województwie jest zapotrzebowanie na wszystkie branże. Dodatkowo inżynierowie są jeszcze poszukiwani w dolnośląskim i małopolskim. To też po części związane jest z tym, że tam są politechniki – dodaje specjalistka.

Widać ogromną zmianę jeśli chodzi o branże IT. W zeszłym roku tylko w trzech województwach dominowała branża IT. W tym roku to już jest 6 województw. Praktycznie dwukrotnie więcej. - Bardzo fajne jest to, że wiele województw kojarzonych ze słabszym rozwojem gospodarczym typu kujawsko-pomorskie, lubelskie szuka teraz programistów - podkreśla Alicja Arndt z Goldenline.

Rośnie też liczba ofert pracy w branży e-commerce. Zdaniem ekspertów będzie to sektor w najwyższymi zarobkami w kraju.

Justyna Golonko, abo

Zobacz więcej na temat: praca rynek pracy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przybywa miejsc pracy, co ważne również trwałych i dobrej jakości

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 12:50
W maju stopa bezrobocia spadła do 10,8 procent z 11,2 procent w kwietniu, poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny. Dane te nie były zaskoczeniem dla gości „Pulsu gospodarki”, którzy na antenie Polskiego Radia 24 podkreślali, że w przypadku miejsc pracy równie ważna co ilość, jest ich jakość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwarancje dla młodzieży: program ma pomóc młodym bezrobotnym

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2015 10:13
Zapewnienie młodym ludziom dobrej jakości oferty zatrudnienia, dalszego kształcenia i przyuczenia do zawodu, to główny cel europejskiego projektu "Gwarancje dla młodzieży".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezrobocie w Polsce: za dwa miesiące poniżej 10 procent?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 09:42
W najbliższych miesiącach sytuacja na rynku pracy powinna się poprawiać. Tak twierdzą zarówno szefowie resortu pracy, jak i eksperci.
rozwiń zwiń