X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Nawet 16 mld zł na Marynarkę Wojenną

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 12:05
W ciągu 10 lat chcemy przeznaczyć blisko 16 mld zł na modernizację Marynarki Wojennej - powiedziała premier Ewa Kopacz podczas piątkowej uroczystości wodowania i chrztu niszczyciela min ORP "Kormoran II" w Gdańsku. Rok 2015 przejdzie do historii Marynarki Wojennej i naszego przemysłu stoczniowego – ocenił w piątek wicepremier, minister obrony Tomasz Siemoniak.
Okręt polskiej Marynarki Wojennej
Okręt polskiej Marynarki WojennejFoto: Andrew/CC BY 2.0/Flickr

- Polska się zmienia, budujemy, remontujemy drogi, przedszkola, żłobki, muzea. Całe dzielnice w miastach się zmieniają, a obszary dotychczas zaniedbane nabierają blasku. Ale w tym wszystkim należy pamiętać o obronie, my o niej nie zapominamy - mówiła Kopacz podczas uroczystości w Stoczni Remontowa Shipbuilding SA w Gdańsku.

- Rok 2015 przejdzie do historii Marynarki Wojennej i naszego przemysłu stoczniowego, bo po bardzo wielu latach, gdy nic się nie działo, po latach oczekiwania, mamy wodowanie po wodowaniu – powiedział Siemoniak w Gdańsku, w stoczni remontowej Shipbuilding.

Nowy okręt zwiększy bezpieczeństwo Polski

Jak dodała Premier "Kormoran II" będzie "niewątpliwie zwiększać bezpieczeństwo żeglugi na trasach morskich i morskich poligonach".

Kontrakt na projekt i budowę trzech jednostek typu „Kormoran II” podpisano we wrześniu 2013 r. pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a Konsorcjum, któremu przewodniczy Remontowa Shipbuilding.

- Cieszę się, że niespełna w ciągu dwóch lat udało się zrealizować umowę. Wtedy, gdy w obecności Donalda Tuska we wrześniu 2013 r. były podpisywane, wielu ludzi nie dowierzało, że w Polsce w stoczni można coś zrobić w terminie – powiedział szef MON.

Matką chrzestną okrętu została Maria Karweta, wdowa po admirale floty Andrzeju Karwecie, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Premier Ewa Kopacz podkreśliła w swoim wystąpieniu, że Maria Karweta jest wyjątkowa osobą, a piątkowa uroczystość możliwością oddania hołdu admirałowi. - Byłby szczęśliwy i dumny – oceniła szefowa rządu.

Rządowy plan na 10 lat: 16 mld zł na modernizację Marynarki Wojennej

Zapowiedziała również, że w planach rządu są m.in. dalsze wydatki na modernizację Marynarki Wojennej. Według Kopacz w ciągu 10 lat ma zostać na ten cel przeznaczonych blisko 16 mld zł.

- To jest nasz priorytet, będziemy realizować te zamówienia u naszych polskich wykonawców - dodała.

Niszczyciele min typu „Kormoran II” są przeznaczone do poszukiwania i zwalczania min morskich na wodach polskiej strefy ekonomicznej oraz w grupach taktycznych na Morzu Bałtyckim i Północnym.

PAP, fko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska Marynarka Wojenna zostanie wyposażona w okręty podwodne razem z pociskami manewrującymi. MON łączy przetargi

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 11:12
Resort obrony zdecydował, że kupi okręty podwodne wraz z pociskami manewrującymi. Jesienią ubiegłego roku MON miał inne plany: najpierw postępowanie na okręty, potem na rakiety. Wiceminister obrony Czesław Mroczek poinformował, że po analizach zdecydowano się jednak połączyć oba przetargi.
rozwiń zwiń