X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Złote Laury "Super Biznesu". Naukę i biznes można połączyć

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 10:03
W czwartek, 24 września rozdano Złote Laury "Super Biznesu". Kapituła konkursu nagrodziła Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w kategorii "Nauka i biznes".
Audio
  • O nagrodzie Złoty Laur w kategorii "Biznes i Nauka" mówili w radiowej Jedynce goście radiowej Jedynki: prof. Henryk Skarżyński i Kamil Dąbrowa, dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia (Kamil Piechowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Prof. Henryk Skarżyński z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, Hubert Biskupski, zastępca redaktora naczelnego Super Expressu i Kamil Dąbrowa, dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia
Prof. Henryk Skarżyński z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, Hubert Biskupski, zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu" i Kamil Dąbrowa, dyrektor Programu Pierwszego Polskiego RadiaFoto: Polskie Radio

Złote Laury to nagrody dla osób, stowarzyszeń i firm, które przynoszą korzyści polskiej gospodarce. Przyznawane są w 12 kategoriach, w tym w kategorii "Nauka i biznes". W tym roku, Złoty Laur za osiągnięcia w tej dziedzinie, został przyznany Instytutowi Fizjologii i Patologii Słuchu. Nagrodę w imieniu instytutu odebrał prof. Henryk Skarżyński.

Nauka i biznes

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu ma ogromne osiągnięcia w leczeniu wad słuchu. Zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wdraża najnowsze rozwiązania naukowe, by móc leczyć coraz więcej pacjentów. To klucz do sukcesu.

– Nauka to albo realizacja naszych pomysów, albo wdrożenie tego, co na świecie ktoś opracował, coś wniósł. Biznes to zrealizowanie tych osiągnięć naukowych w odniesieniu do bardzo dużej grupy, bardzo dużej populacji – tłumaczy prof. Henryk Skarżyński.

Instytut działa tak na prawdę na czterech kontynentach. Tam, gdzie to możliwe zespół prof. Skarżyńskiego prowadzi badania dotyczące wczesnego wykrywania zaburzeń słuchu. W Polsce z inicjatywy instytutu powstała pierwsza na świecie sieć telemedycyny. Dzięki technologiom teleinformatycznym możliwe jest przeprowadzanie badań na przykład w Afryce lub Ameryce Południowej.

To jeszcze nie wszystko. Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w swojej działalności szczególnie troszczy się o noworodki.

– Wszyscy dobrze wiemy i znamy zasługi instytutu ale to najważniejsze, co zrobił prof. Skarżyński, to stworzenie i wdrożenie programu badań przesiewowych dla noworodków. Dzięki temu Polska stała się w tej dziedzinie liderem światowym – uzasadnia Kamil Dąbrowa, dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia, który wręczał Złoty Laur profesorowi Skarżyńskiemu.

Złote Laury "Super Biznesu" zostały przyznane po raz drugi. Konkurs zorganizowała redakcja "Super Ekspressu" we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą, Business Center Club i Pracodawcami RP. Wydarzeniu patronował Program Pierwszy Polskiego Radia.

Kamil Piechowski

Zobacz więcej na temat: firma GOSPODARKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

12 wyróżnionych nagrodą Złoty Laur "Super Biznesu"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 21:28
12 firm, stowarzyszeń i osób odebrało dzisiaj nagrody Złoty Laur "Super Biznesu", przyznawane przez redakcję "Super Ekspresu" we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą, Business Center Club i Pracodawcami RP.
rozwiń zwiń