X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Nowoczesna Ryszarda Petru: w miejsce NFZ cztery, konkurujące ze sobą fundusze

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 13:55
Utworzenie czterech publicznych, konkurujących ze sobą funduszy zamiast Narodowego Funduszu Zdrowia - proponuje lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Miałoby to spowodować, że fundusze publiczne nie byłyby marnotrawione.
Audio
  • Ryszard Petru o pomyśle na reformę finansowania służby zdrowia (IAR)
Lider Nowoczesnej - Ryszard Petru podczas konferencji prasowej w Warszawie
Lider Nowoczesnej - Ryszard Petru podczas konferencji prasowej w WarszawieFoto: PAP/Jakub Kamiński

- Narodowy Fundusz Zdrowia to monopolista, musimy przynależeć do NFZ. On nie reprezentuje pacjentów, tylko Ministerstwo Finansów. Promuje też marnotrawstwo, dzieje się dziś tak, że mamy nadmiar hospitalizacji, które są sztuczne - przekonywał we wtorek Petru na konferencji prasowej w Warszawie przed gmachem NFZ.

Przywoływał przykład pacjenta spod Poznania, który musiał jechać do szpitala w mieście, by odebrać potrzebny mu lek. - W tym momencie jest rejestrowany jako hospitalizowany i on wraca do domu. Oczywiście na tę wizytę bierze urlop bezpłatny, ale ważniejsze jest to, że szpital zapisuje go jakby de facto leżał w szpitalu. W takiej sytuacji nie ma co się dziwić, że po jakimś czasie nie ma miejsc w szpitalach, bo limity hospitalizacji zostały wykorzystane - mówił lider Nowoczesnej.

"W centrum będzie pacjent, a nie Ministerstwo Finansów"

Według niego rozwiązaniem problemu jest stworzenie konkurujących ze sobą czterech funduszy zamiast NFZ. - One spowodują, że pacjenci będą mieli wybór. Każdy z nich będzie mógł raz na pół roku zmienić fundusz i nie może to być fundusz regionalny - przypomnę mieliśmy już kasy chorych, czyli lokalnych monopolistów - chodzi o to, by można było wybierać między funduszami - zaznaczył Petru.

Wtedy - mówił polityk - "nastąpi konkurencja i każdy będzie mógł wybrać ten fundusz, w którym pieniądze nie są marnotrawione". - To spowoduje, że w centrum będzie pacjent, a nie Ministerstwo Finansów - ocenił Petru.

IAR/PAP, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kopacz: zlikwidujemy składki na ZUS i NFZ, wprowadzimy jednolity podatek PIT

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2015 10:26
Likwidację składek na ZUS i NFZ oraz tzw. „umów śmieciowych”; wprowadzenie jednolitej 10 proc. stawki podatku PIT i minimalnej płacy godzinowej nie mniejszej niż 12 zł zapowiedziała w sobotę na konwencji programowej PO w Poznaniu premier Ewa Kopacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiek emerytalny, 6-latki, składki ZUS. Te tematy zdominują kampanię wyborczą

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 08:43
Kwestia przyjmowania uchodźców, powrotu do wcześniejszego wieku emerytalnego, pójście 6-latków do szkół i hasło odbudowy państwa – to zdaniem politologów tematy, które będą osią dalszej kampanii wyborczej. Zdaniem ekspertów póki co narzuca je głównie PiS.
rozwiń zwiń