X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Wybory parlamentarne 2015. Partia KORWiN: zlikwidować PIT, składki na ZUS i NFZ

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 15:28
Partia KORWiN chce likwidacji podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składek na ZUS i NFZ.
Audio
  • Przemysław Wipler: zlikwidować PIT, składki na ZUS i NFZ (IAR)
  • Przemysław Wipler: chcemy, by Polacy mieli ubezpieczenia zdrowotne w prywatnych firmach (IAR)
Przemysław Wipler
Przemysław WiplerFoto: "Przemysław Wipler Sejm 05" by Adrian Grycuk - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons

Przemysław Wipler, poseł i jednocześnie prezes śląskiego regionu partii, powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że to dużo lepsza propozycja niż postulaty PO, PiS-u i Zjednoczonej Lewicy dotyczące wprowadzenia minimalnych stawek godzinowych.

Jak dodał, wprowadzenie stawki 12 złotych, o której mówi PO i PiS, po potrąceniu wszystkich składek i podatków spowoduje, że na pracownik "na rękę" dostanie 8 złotych 77 groszy.

Zdaniem Wiplera program likwidacji kosztów pracy przy jednoczesnym uszczelnieniu systemu poboru podatku VAT jest jak najbardziej realny do zrealizowania.

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne zamiast składek do NFZ

- Chcemy, by Polacy sami ubezpieczali się w prywatnych firmach - powiedział Wipler. Wyjaśnił, że wtedy składki na ubezpieczenia zdrowotne nie trafiałyby do NFZ-tu i do urzędników, lecz na podwyższenie jakości leczenia.

- To samo dotyczy systemu emerytalnego. Jeżeli nie zniesiemy składek obciążających pracę, to nie powstrzymamy wyjazdu Polaków za granicę - powiedział Wipler.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października. Partia KORWiN, wg. różnych sondaży może liczyć na poparcie od 3 do 7 procent.

IAR, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trwa wyborcza walka o minimalną stawkę godzinową: do Sejmu trafił projekt PiS. Kidawa-Błońska: 12 zł za godzinę nie w tej kadencji

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 21:24
Prawo i Sprawiedliwość złożyło w piątek w Sejmie projekt ustawy wprowadzającej minimalną godzinową stawkę wynagrodzenia na poziomie 12 zł. Według wiceprezes PiS Beaty Szydło, głosowanie "za" ma być testem na wiarygodność premier Ewy Kopacz, czy chce ona realizować obietnice dawane Polakom. Marszałek Sejmu Kidawa-Błońska zapowiedziała jednak, że posłowie nie zajmą się już w tej kadencji propozycją PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Ewa Kopacz: jeśli PO będzie rządzić, do końca roku płaca minimalna 12 zł

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 12:50
- Jeśli Platforma Obywatelska po wyborach będzie rządzić, to jeszcze w tym roku zostanie w Sejmie przegłosowana minimalna stawka godzinowa nie mniejsza niż 12 zł - zapewniła w piątek w Warszawie premier Ewa Kopacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Licytacja przedwyborcza na minimalną stawkę godzinową. Lewica: nasz projekt czeka

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 13:00
Od kilkunastu miesięcy w Sejmie znajduje się projekt SLD dotyczący minimalnej stawki godzinowej za pracę - podkreślili w piątek politycy Zjednoczonej Lewicy. Zaapelowali do polityków PO i PiS, by pomogli go przegłosować zamiast "przerzucać się" projektami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Petru: ustawa ws. minimalnej stawki godzinowej nie sprawi, że Polacy będą bogatsi

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 14:35
Propozycja wprowadzenia minimalnej stawki godzinowej jest wyrazem przekonania, że "ustawą można Polakom dać dobrobyt" - ocenił w piątek przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru. Tymczasem ustawami Polski bogatej nie zbudujemy - przekonywał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory 2015: Partyjne pomysły na naprawę rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 23:14
Lekarstwo na problemy polskiego rynku pracy ma w swoim programie każda licząca się w sondażach partia. Choć wszyscy zgadzają się, że system jest chory, pomysły na uzdrowienie są skrajnie różne: od całkowitej deregulacji po etaty dla wszystkich.
rozwiń zwiń