X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Ustawa antysmogowa. Minister Władysław Kosiniak-Kamysz: teraz wielkie zadanie dla samorządów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 08:41
Mija tydzień od podpisania przez prezydenta tzw. ustawy antysmogowej. Nowe przepisy dają samorządom dużo więcej możliwości w walce o czyste powietrze, mówił w „Sygnałach dnia” radiowej Jedynki minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.
Audio
  • O ustawie antysmogowej, wsparciu dla bezrobotnych i Karcie Dużej Rodziny w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki mówił minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz (Krzysztof Grzesiowski, Sygnały dnia/Jedynka)
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz
Prezes PSL Władysław Kosiniak-KamyszFoto: W.Kusiński/PR

- Teraz wielkie zadanie po stronie samorządów, żeby dały wsparcie, razem z Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, tym, którzy potrzebują wymiany pieca, żeby było to zrealizowane z jak największym, prawie 100-proc. współfinansowaniu – podkreślił minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

120 mln zł z NFOŚiGW

NFOŚiGW na ten cel rozdysponował 120 mln zł.

Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę antysmogową - nowelizację Prawa ochrony środowiska podpisał w zeszłym tygodniu.

Ustawa antysmogowa zakłada m.in., że samorządy określą, jakim paliwem będzie można palić w piecach i wyznaczą standardy techniczne dla kotłów.

Zgodnie z nowelizacją Prawa ochrony środowiska, sejmiki wojewódzkie za pomocą uchwał będą mogły określać rodzaj i jakość paliw stałych dopuszczonych do stosowania i parametry techniczne lub parametry emisji urządzeń do spalania.

Sejmiki będą mogły uchwalić też zakaz stosowania określonych instalacji, w których następuje spalanie. Będzie jednak trzeba określić np. granice obszaru objętego ograniczeniami. Sejmik będzie mógł też ustalić czas obowiązywania ograniczeń w ciągu roku oraz określić rodzaje podmiotów bądź instalacji, które będą wyłączone z ograniczeń lub zakazów.

Ostatni moment na złożenie wniosku o dopłatę

Tydzień po podpisaniu przez prezydenta tak zwanej ustawy antysmogowej, to ostatni moment, żeby złożyć wniosek nawet o 90 procent refundacji ceny urządzenia.

Terminy składania wniosków są zależne od Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Formularze dostępne są na ich stronach internetowych.

Jedynka/IAR/PAP, Anna Wiśniewska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent podpisał ustawę antysmogową. Lekarze: nadzieja na poprawę jakości powietrza

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 18:04
Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę antysmogową - nowelizację Prawa ochrony środowiska - poinformowała we wtorek prezydencka kancelaria. Nowe rozwiązania powinny przyczynić się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji - uzasadnia Kancelaria Prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ustawa antysmogowa uderzy w kopalnie węgla?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 20:50
Prezydent podpisał ustawę, o którą zabiegali między innymi mieszkańcy Krakowa i ekolodzy. Tym samym mógł narazić się polskim górnikom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa antysmogowa nie oznacza rezygnacji z palenia węglem

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 20:31
Jak przekonują specjaliści, ustawa antysmogowa pozwalająca samorządom na skuteczną walkę z zanieczyszczeniami powietrza, nie oznacza rezygnacji z palenia węglem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wymiana pieców: ostatni moment, żeby starać się o dopłatę. Zostało jeszcze 120 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 07:42
Zostało jeszcze 120 milionów złotych na wymianę pieców. To pieniądze, które Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy na likwidację przestarzałych źródeł tzw. niskiej emisji w ramach programu "Kawka".
rozwiń zwiń