X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Czy podatek bankowy obciąży klientów? Paweł Szałamacha z PiS: nie, dzięki PKO BP

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 15:45
Prawo i Sprawiedliwość ma pomysł, jak zapobiec przerzucaniu podatku bankowego na klientów. Chce wykorzystać do tego państwowy PKO BP.
Audio
  • Paweł Szałamacha z PiS mówił w TVN24 Biznes i Świat o nowym pomyśle dotyczącym podatku bankowego (Paweł Sołtys, Trójka/Polskie Radio)
Paweł Szałamacha
Paweł SzałamachaFoto: Polskie Radio/Jacek Konecki

Po wprowadzeniu podatku bank miałby oferować niższe ceny usług bankowych niż w innych instytucjach.

O pomyśle mówił typowany na szefa resortu gospodarki Paweł Szałamacha z PiS, w rozmowie z telewizją TVN24 Biznes i Świat.

- Ja bez problemu wyobrażam sobie sytuację, w której prezes PKO BP, który jest bankiem kontrolowanym przez Skarb Państwa, będzie w stanie złożyć oświadczenie publiczne, w którym zaprasza klientelę konkurencji w przypadku, kiedy tamte banki próbowałyby podwyższyć swoje opłaty – powiedział Paweł Szałamacha.

Czytaj więcej
PG-KOZLOWSKI-SADOCH-WOLOS-1200.jpg
Czy podatek bankowy PiS pochłonie dywidendę PKO BP? Kurs akcji leci w dół

Podatek bankowy- jedna z wyborczych obietnic PiS

Na początku lipca kandydatka PiS na premiera Beata Szydło wskazując źródła finansowania priorytetowych projektów PiS (podwyższenia kwoty wolnej od podatku, obniżenia wieku emerytalnego oraz wsparcia rodzin z dziećmi), poinformowała, że jednym z nich ma być podatek bankowy.

Współautor programu PiS, poseł Henryk Kowalczyk mówił z kolei, że "na stole są dwie propozycje. Jedna to jest propozycja podatku od aktywów, w wysokości 0,39 proc., druga to jest propozycja od transakcji finansowych".

Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera, o podatku bankowym:

Anna Wiśniewska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy podatek bankowy PiS pochłonie dywidendę PKO BP? Kurs akcji leci w dół

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 15:16
Prawo i Sprawiedliwość ma pomysł, jak zapobiec przerzucaniu podatku bankowego na klientów. Chce wykorzystać do tego państwowy PKO BP. Eksperci na pomyśle nie pozostawiają suchej nitki. Wprowadzenie podatku może zmusić bank do obniżenia cen swoich usług, jego zyski spadną, a Skarb Państwa straci dywidendę od spółki. Zapowiedzi polityka już podziałały - kurs banku spada, ok. godz. 15.00 akcje taniały o ponad 2,3 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie skok na banki?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 15:20
PiS - ustami typowanego na szefa "super-resortu" gospodarczego Pawła Szałamachy - deklaruje, że za pomocą banku BKO BP będzie regulował ceny usług bankowych. Ma być taniej, ale czy bezpieczniej?
rozwiń zwiń