X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Gartner: Windows 10 będzie najbardziej popularnym systemem w historii

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 09:15
Agencja prognozuje, że w ciągu roku połowa firm rozpocznie instalację Windowsa 10 na swoich urządzeniach. Siłą systemu jest możliwość instalacji na różnych platformach, praca w chmurze i synchronizacja danych - podkreślają eksperci.
Gartner: Windows 10 będzie najbardziej popularnym systemem w historii
Foto: Wikipedia/Derrick Coetzee

Gartner porównuje przyszły sukces Windowsa 10 do wcześniejszych flagowych i przełomowych systemów Microsoftu - Windows XP oraz 7, których dominująca pozycja w segmencie konsumenckim i biznesowym trwała przez lata.

Wśród czynników stojących za nadchodzącym wzrostem popularności Windowsa 10 eksperci Gartnera wymieniają m.in. zakończenie wsparcia systemu Windows 7 zapowiadane na 2020 r. oraz zapotrzebowanie na nowe typy urządzeń 2w1, które będą fabrycznie wyposażone w Windows 10. Agencja ocenia, że pilotażowe wdrożenia Windows 10 w przedsiębiorstwach rozpoczną się w 2016 r., by osiągnąć apogeum w latach 2017-2018.

Dziesiątki milionów użytkowników zaznajomią się z nowym systemem

- Dzięki darmowej i automatycznej instalacji systemu dla posiadaczy poprzedniej wersji Windowsa oraz wysypowi nowych modeli urządzeń z Windowsem dziesiątki milionów użytkowników zaznajomią się z nowym systemem Microsoftu jeszcze przed końcem tego roku. Tempo instalacji Windowsa 10 w przedsiębiorstwach będzie bardziej dynamiczne niż w przypadku Windowsa 7 przed sześciu laty - komentuje wiceprezes agencji Gartner Steve Kleynhans.

Ogólne trendy rozwoju technologii konsumenckich

Gartner wskazuje także na ogólne trendy rozwoju technologii konsumenckich, które skorelowane są z prognozowaną popularnością Windowsa 10.

Do 2019 r. nastąpi przejście na zdalną obsługę aplikacji i usług - dane przetwarzane będą na serwerach, zaś dostęp do nich zapewnią nowe typy urządzeń, np. 2w1 czy tablety. W 2018 r. aż 1/3 laptopów będzie posiadać dotykowy ekran. Interfejsy dotykowe oraz nowe typy aplikacji będą wymagały zaawansowanych rozwiązań programowych, w które wyposażony będzie jedynie najnowszy system operacyjny. Również do 2018 r. 30 proc. przedsiębiorstw wydadzą więcej na urządzenia 2w1 oraz na urządzenia nowej generacji obsługiwane wyłącznie za pomocą ekranów o wysokiej rozdzielczości niż na tradycyjne komputery PC.

- Wszystkie te trendy będą wymagać zmiany podejścia do używania komputerów. Nastąpi dalszy wzrost zapotrzebowania na mobilne urządzenia, pozwalające na bardziej intuicyjną obsługą i bezpieczną komunikację sieciową - wyjaśnia wiceprezes Gartnera Ken Dulaney.

Nowy model dostępu użytkowników do oprogramowania

- Z punktu widzenia IT standaryzacja usług chmurowych i przetwarzania danych na serwerach, wymusi zmiany model dostępu użytkowników do oprogramowania i usług. Aktualizacje oraz modyfikacje aplikacji będą dużo częstsze, zaś odbywać się one będą bez wiedzy użytkownika. Wszystko to będzie możliwe jedynie dzięki nowym systemom operacyjnym - dodaje Dulaney.

Informacje pochodzą z raportu pt. „Predicts 2016: Endpoint Technology Shifts Are Accelerated by Windows 10.". Prognozy opracowała agencja analityczno-doradcza Gartner.

PAP, abo

Zobacz więcej na temat: microsoft windows 10
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak