X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

W Polsce wydano książkę, która była „biblią biznesu” dla Warrena Buffetta i Billa Gatesa

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 16:56
W Polsce wychodzi książka, która choć w USA miała premierę w 1959 r. była i jest najważniejszą lekturą o biznesie dla Warrena Buffetta I Billa Gatesa. Książka Johna Brooksa prowadzi czytelnika od Wall Street do Main Street. Autor, wieloletni współpracownik New Yorkera opisuje i budzi do życia dwanaście klasycznych opowieści ze świata finansów i życia korporacyjnej Ameryki.
Audio
  • Książka Johna Brooksa prowadzi czytelnika od Wall Street do Main Street i jest uważana przez Warrena Buffetta i Billa Gatesa za najważniejszą lekturę o biznesie. Dlaczego, mówi prezes Wydawnictwa Studio Emka, Jacek Marciniak. /Arkadiusz Ekiert, Polskie Radio/.
John Brooks. Przygody przedsiębiorców. 12 klasycznych opowieści ze świata biznesu
John Brooks. Przygody przedsiębiorców. 12 klasycznych opowieści ze świata biznesuFoto: Polskie Radio

- Książka, o której mówimy została po raz pierwszy wydana w 1959 roku. Miała jedenaście wydań. Co roku było nowe wydanie, bo tak się złożyło, że w dekadzie lat 60-tych wiele się w USA działo. Poza dramatami politycznymi, jak kryzys kubański, czy zamach na prezydenta Kennedy’ego, mieliśmy do czynienia z burzliwym rozwojem gospodarczym. Dochodziło do rewolucyjnych wręcz wydarzeń. John Brooks podaje przykład firmy Xerox. Wynalezienie kserokopiarki porównywano do wynalezienia koła. Teraz firma praktycznie bankrutuje. Każde nowe wydanie książki opisywało właśnie tego typu zjawiska w biznesie – mówi portalowi gospodarka.polskieradio.pl prezes Wydawnictwa Studio Emka Jacek Marciniak.

„Przygody przedsiębiorców. 12 klasycznych opowieści ze świata biznesu”. Co to za książka?

- To książka nieprawdopodobnie dobrze napisana. John Brooks to znakomity felietonista i wybitny publicysta New Yorkera. W swoim czasie był takim celebrytą jakbyśmy to dziś powiedzieli. To, co napisał było czytane jak bestsellerowe rzeczy – dodaje Jacek Marciniak

Dlaczego książka po raz pierwszy wydana w 1959 roku nagle pojawia się ponownie na półkach księgarskich? W zeszłym roku książka “Business adventures. Twelve Classic Tales from the World of Wall Street” (oryginalny tytuł) pojawiła się na pierwszych miejscach list bestsellerów.

Stało się tak, ponieważ nie tak dawno Bill Gates stwierdził w wywiadzie dla „The Wall Street, Journal”, że gdy poprosił Warrena Buffetta by ten poradził mu, jaką ma przeczytać książkę, Buffet bez wahania odpowiedział: „Przygody przedsiębiorców” Johna Brooksa. Dla Billa Gatesa wciąż jest to najważniejsza książka o biznesie. Myśmy (Wydawnictwo Studio Emka) wydali tę książkę w Polsce, ponieważ ona jest ponadczasowa. Wszystkie te historie opisywane przez Brooksa nadal się dzieję, tylko oczywiście w innych okolicznościach technologicznych. To są te same mechanizmy. Warto o nich poczytać. Siłą tej książki jest to, że Brooks opisuje rzeczywistość biznesową, a nie poucza jak się w niej odnaleźć – mówi Jacek Marciniak.

Arkadiusz Ekiert

Zobacz więcej na temat: biznes GOSPODARKA KSIĄŻKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak