X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Lawinowo rośnie liczba bankrutujących osób

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2015 16:18
Lawinowo rośnie liczba upadłości konsumenckich. Tylko w tym roku sądy orzekły ponad 1800 prywatnych bankructw. To 30-krotnie więcej, niż w poprzednich pięciu latach.
Audio
  • Szansa dla ludzi starszych, którzy obecnie mają najwięcej problemów ze spłatą pożyczek i kredytów
  • Prezes zarządu BIK InfoMonitor, Sławomir Grzelczak tłumaczy, że sądy coraz częściej przychylają się do wniosków o bankructwa kiedy widzą, że nie ma szansy na to, aby ktoś wyszedł na prostą
Przeciętna kwota, której dłużnicy nie są w stanie spłacać, to 160 tysięcy złotych
Przeciętna kwota, której dłużnicy nie są w stanie spłacać, to 160 tysięcy złotychFoto: Glow Images/East News

Najczęściej powodem kłopotów finansowych jest utrata pracy albo obniżenie osiąganych dochodów.

Gdy nie ma szansy...

Prezes zarządu BIK InfoMonitor, Sławomir Grzelczak tłumaczy, że sądy coraz częściej przychylają się do wniosków o bankructwa kiedy widzą, że nie ma szansy na to, aby ktoś wyszedł na prostą. - Zdarza się tak w przypadku rozwodników, zwłaszcza wtedy, gdy pozostaje jedna osoba, ma dzieci na utrzymaniu i jeszcze kredyt - mówi Sławomir Grzelczak.

Zmiany w prawie

A ponieważ od stycznia tego roku zmieniły się przepisy dotyczące upadłości i złagodzono kryteria, jakie trzeba spełnić, by ogłosić prywatne bankructwo, coraz więcej osób chce skorzystać z szansy na odbudowę majątku i życie bez długów.

Seniorzy mają długi

To też szansa dla ludzi starszych, którzy obecnie mają najwięcej problemów ze spłatą zadłużeń - dodaje Grzelczak. Mówi, że na przykład ogłoszono upadłość kobiety, która miała 71 lat i 47 kredytów, oraz mężczyzny w wieku 81 lat z 44 kredytami. - I nie trzeba gigantycznych sum - przekonuje prezes zarządu BIK InfoMonitor. - W pierwszym przypadku to była kwota 35 tysięcy złotych, w drugim 33 tysiące - dodaje.

160 tys. zł do zapłaty

Przeciętna kwota, której dłużnicy nie są w stanie spłacać, to 160 tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że składając do sądu wniosek o upadłość nie tylko pozbywamy się długów, ale też tracimy majątek, który w ciągu życia zgromadziliśmy.

Paweł Blajer: Upadłość konsumencka od kilku miesięcy jest prostsza w Polsce

Dzień Dobry TVN/x-news

IAR, abo

Zobacz więcej na temat: upadłość konsumencka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Upadłość konsumencka: szansa na życie bez długów, ale i wyjście ostateczne

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 09:26
Od początku 2015 roku obowiązuje nowe prawo, które znacznie złagodziło warunki ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Liczba ogłoszonych postanowień sądu dotyczących upadłości konsumenckiej przekroczyła w tym czasie 1200. To dwudziestokrotnie więcej niż przez kilka lat funkcjonowania poprzedniej wersji regulacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Upadłość konsumencka: nie brakuje wniosków rozwodników

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 09:11
Wśród osób składających wnioski o upadłość konsumencką dominują bezrobotni i emeryci - ale również są to osoby tuż po rozwodzie lub w trakcie rozwodu. Dlaczego akurat one?
rozwiń zwiń