X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Konkurs Microsoft Imagine Cup: liczy się nie tylko technologia

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 21:12
15 najlepszych projektów z Polski będzie walczyć o udział w światowym finale Microsoft Imagine Cup.
Audio
  • 15 najlepszych projektów z Polski będzie walczyć o udział w światowym finale Microsoft Imagine Cup. O konkursie mówi w Polskim Radiu 24 Rafał Albin, Dyrektor Działu Nowych Technologii w Microsoft./Karolina Mózgowiec, Naczelna Radekcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
W konkursie niekoniecznie liczy się tylko technologia, czasem ważniejszy jest pomysł i odpowiednie skomponowanie drużyny, która jest w stanie przekuć ten projekt.
W konkursie niekoniecznie liczy się tylko technologia, czasem ważniejszy jest pomysł i odpowiednie skomponowanie drużyny, która jest w stanie przekuć ten projekt.Foto: Glow Images/East News

Eliminacje krajowe odbędą się 12-13 kwietnia.

̶  Konkurs to przede wszystkim szansa dla młodych ludzi, by wypłynąć ze swoim projektem, znaleźć inwestora, ale też zdobyć bezcenną wiedzę - mówi Rafał Albin, Dyrektor Działu Nowych Technologii w Microsoft.

Jak podkreśla, firmie zależy przede wszystkim na tym, aby studenci zdobywali doświadczenie przydatne w dalszych planach życiowych.

̶ W konkursie uczestniczą ludzie, którzy chcą wziąć swoją przyszłość w swoje ręce i uczestniczyć w programach, które ich przygotowują do wielu wyzwań – mówi Rafał Albin.

Rośnie poziom polskich projektów i drużyn

Z roku na rok do konkursu zgłaszane są coraz bardziej zaawansowane projekty.

 ̶  Widzimy podnoszenie jakości zgłaszanych projektów oraz rosnącą różnorodność drużyn znajdujących się w finałach – mówi.

Liczy się nie tylko technologia

I daje przykład, że kilka lat temu, zgłaszały się drużyny bardzo technologiczne, a w tym roku jest zgłoszenie z wydziału artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, czy też Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

̶  Jak widać niekoniecznie liczy się tylko technologia, czasem ważniejszy jest pomysł i odpowiednie skomponowanie drużyny, która jest w stanie przekuć ten projekt - podkreśla.
 
Microfost chce, by konkurs był kuźnią polskich firm.

̶  Jak mówią wizjonerzy w 2020 r. będziemy mieli polskiego Facebooka – mówi.

I podkreśla, że zgłaszane projekty są po bardzo zaawansowanym procesie akceleracji, czyli rozwijania pomysłu i produktu, są po bardzo poważnym procesie mentoringowym, kiedy ludzie z rynku są w stanie dać odpowiedź, w którym kierunku z projektem pójść i efekt jest taki, że w finałach zaczęły się pojawiać gotowe rozwiązania, i to mające szanse na rynku – mówi Rafał Albin.

Wyłonione w krajowych eliminacjach projekty mają szansę m.in. na wsparcie funduszu Zernike - Meta Ventures.

Karolina Mózgowiec, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju będzie wpierać sektor gier komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 17:32
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju chce w 2016 roku postawić na branże sektorowe. Jedną z tych głównych jest szeroko pojęta branża przemysłu kreatywnego. Chodzi między innymi o produkcję gier komputerowych i o grafikę komputerową czy animacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuczna inteligencja nie dorówna umysłom ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 09:11
Wiele firm ma plan, by stworzyć dopracowaną i pożyteczną sztuczną inteligencję. Ostatnie osiągnięcia informatyków pokazują jednak, że coś może pójść nie tak...
rozwiń zwiń