X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Polska weźmie udział w EXPO 2017 w Astanie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 11:06
Polska podpisała umowę o uczestnictwie w EXPO 2017 w Astanie - poinformowała w środę Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Wystawa światowa, organizowana w stolicy Kazachstanu, rozpocznie się 10 czerwca 2017 roku i potrwa trzy miesiące. Jej główny temat to "Energia przyszłości".
Astana (zdjęcie ilustracyjne)
Astana (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Ken and Nyetta/Flickr/CC

Porozumienie w imieniu Polski w środę rano podpisał w Astanie Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Andrzej Stefański. Stronę polską reprezentował również wiceminister Rozwoju Radosław Domagalski-Łabędzki, a gospodarzy - Rapil Żoszybajew, Komisarz Generalny Astana EXPO 2017.

Rząd wyznaczył Stefańskiego na Komisarza Generalnego ds. EXPO 2017 22 marca. Pełni on też funkcję dyrektora Polsko-Kazachstańskiej Izby Handlowo-Przemysłowej, a wcześniej był szefem Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Ałmaty - największym mieście Kazachstanu.

Polska wystawa zajmie powierzchnię około 400 m kw.

Jak poinformował Stefański, polska wystawa zajmie powierzchnię około 400 m kw. Zapowiedział, że trwają prace nad jej koncepcją już wkrótce zostanie przedstawiony scenariusz ekspozycji. Podkreślił też, że na EXPO 2017 polska gospodarka będzie promowana poprzez energetykę, a wystawa pomoże "w kompleksowy i atrakcyjny sposób przedstawić nasze spojrzenie na najważniejsze wyzwania energetyczne".

EXPO 2017 w Astanie potrwa od 10 czerwca do 10 września 2017 roku.

Organizatorzy spodziewają się 5 mln gości

W stolicy Kazachstanu powstaje obecnie przestrzeń wystawiennicza o powierzchni 174 ha, na której zaprezentuje się ponad 100 państw i organizacji. Oprócz ekspozycji narodowych na terenach wystawowych powstają Kompleks Sztuki i Kultury, Kompleks Kongresowy oraz Platforma najlepszych praktyk energetycznych. Prezentacje będą podporządkowane tematowi przewodniemu, a więc energii przyszłości, i trzem wskazanym obszarom: redukcji emisji CO2, życiu zgodnemu z zasadami efektywności energetycznej, energii dla wszystkich.

Organizatorzy spodziewają się 5 milionów gości.

Polskiej ekspozycji towarzyszyć ma bogaty program aktywizacji przedsiębiorców, reprezentujących branże związane z tematem przewodnim EXPO 2017. Dzięki promocji polskich osiągnięć naukowo-gospodarczych w dziedzinie energetyki i efektywności energetycznej udział w wystawie w Astanie stworzy według PARP szansę na pogłębienie obustronnej współpracy w obszarach takich jak: energetyka tradycyjna, czyste technologie węglowe, wychwytywanie, składowanie i utylizacja CO2, odnawialne źródła energii, w tym technologie związane z biomasą i wytwarzaniem energii odpadów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, budownictwo i rewitalizacji terenów poprzemysłowych.

PARP podkreśla, że udział w EXPO w Astanie będzie okazją do wzmocnienia wizerunku Polski jako kraju zaangażowanego w globalną dyskusję nt. bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska.

IAR/PAP, awi

Zobacz więcej na temat: EXPO 2015 PARP Expo 2017
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

EXPO 2015 z korzyścią dla przedsiębiorców. PARP podsumowuje program gospodarczy

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 10:26
Pięć stoisk narodowych na targach branżowych we Włoszech, 9 giełd kooperacyjnych, pięć pokazów kulinarnych, konferencje naukowe, spotkania networkingowe, misje zakupowe – to elementy programu gospodarczego, który towarzyszył udziałowi Polski w Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie. Efektem kilkumiesięcznych działań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jest ponad 1000 spotkań B2B pomiędzy polskimi a włoskimi przedsiębiorcami, co w bezpośredni sposób wpływa na nawiązywanie nowych kontraktów biznesowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

EXPO 2015: w Pawilonie Polski dwa razy więcej gości niż zakładano

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 14:51
Prawie 1,7 mln osób odwiedziło polski pawilon podczas światowej wystawy EXPO 2015 w Mediolanie. To prawie dwa razy więcej, niż początkowo zakładano. Podczas imprezy, która zakończyła się w ub. sobotę, rozdano tam 17 ton jabłek z polskich sadów - poinformowała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Expo: polski pawilon zostanie w Mediolanie?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 17:18
Włoscy organizatorzy zeszłorocznej światowej wystawy Expo w Mediolanie chcą, by na jej terenie pozostało kilka pawilonów, wśród nich polski, gdyż planują wykorzystanie ich do dalszych celów. Jak dowiaduje się PAP, prośba o przekazanie pawilonu trafiła do Warszawy.
rozwiń zwiń