X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

EXPO 2017: temat przewodni to "Energia przyszłości"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 14:50
Kilka dni temu Polska zawarła umowę uczestnictwa w Wystawie Światowej EXPO 2017 w Astanie, która odbędzie się w Kazachstanie od 10 czerwca do 10 września przyszłego roku.
Audio
  • O Expo 2017 w Polskim Radiu 24 mówi Andrzej Stefański, Komisarz Generalny Sekcji Polskiej na Światowej Wystawie EXPO 2017 w Astanie (Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com

Wystawa potrwa 3 miesiące, a jej temat przewodni brzmi: „Energia przyszłości”.

- Temat przewodni to „Energia przyszłości” ujęty w trzech podtematach: życie zgodnie z zasadami efektywności energetycznej, redukcja emisji CO2 oraz upowszechnienie dostępu do energii elektrycznej. Ważną częścią tej wystawy będą dwa wydarzenia. Chodzi o Forum Energii Przyszłości jest to spotkanie o charakterze naukowym. Drugim ważnym wydarzeniem jest możliwość prezentowania polskich osiągnięć z zakresu energetyki na platformie najlepszych praktyk energetycznych  - mówił w PR24 Andrzej Stefański, Komisarz Generalny Sekcji Polskiej na Światowej Wystawie EXPO 2017 w Astanie

Niebawem pełna koncepcja programowa

W stolicy Kazachstanu, Astanie, powstaje obecnie przestrzeń wystawiennicza o powierzchni 174 ha, na której zaprezentuje się ponad 100 państw i organizacji. Polski pawilon będzie mieć 2 kondygnacje - po 400 metrów kwadratowych każde.

- Trwają praca wykończeniowe, które mają zostać zakończone do października. My decydujemy o tym, co będziemy pokazywać. Trwają również prace nad koncepcją artystyczną wystawy. Konsultujemy te kwestie z gronem ekspertów. Niedługo będziemy mogli przedstawić pełny program – przewiduje gość.

5 mln odwiedzających

Organizatorzy spodziewają się w ciągu trzech miesięcy Wystawy 5 milionów wizyt z Kazachstanu, Azji, Unii Europejskiej, a także innych części świata.

Liczymy, że wystawa spowoduje zacieśnienie relacji gospodarczych między Polską i Kazachstanem.

- Kazachstan już dziś jest bardzo ważonym partnerem gospodarczym Polski pośród państwa azjatyckich. Z danych oficjalnych wynika, że w Kazachstanie jest zarejestrowanych ponad 190 naszych spółek, stawia nas to w czołówce zagranicznych inwestorów w tamtym kraju. Główny sektor, który przyciąga zagranicznych inwestorów w Kazachstanie to branża wydobywcza z naciskiem na ropę naftową i gaz. Flagową polską inwestycją jest zakup większościowego udziału w lokalnej spółce farmaceutycznej przez Polpharmę. W ten sposób Polpharma stała się liderem w branży farmaceutycznej na lokalnym rynku – dodaje ekspert/.

"Hitem" eksportowym są polskie jabłka. Dużym powodzeniem cieszą się też polskie kosmetyki.

Udział Polski w Wystawie Światowej EXPO 2017 w Astanie będzie organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, pod nadzorem Ministerstwa Rozwoju.

Sylwia Zadrożna, abo

 

Zobacz więcej na temat: Kazachstan Sylwia Zadrożna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak