X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Pro Defense 2016: w Ostródzie pierwsze targi proobronne. Ok. 200 wystawców

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 12:57
Obronę terytorialną kraju musimy budować wszyscy razem – powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz, otwierając Targi Proobronne "Pro Defense 2016" w centrum Expo Mazury w Ostródzie (Warmińsko-Mazurskie).
Audio
  • Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz: te targi są niezwykłe (IAR)
  • Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Arkadiusz Siwko: te targi potwierdzają siłę polskiego przemysłu zbrojeniowego (IAR)
  • Menedżer targów Piotr Czuryłło: na targach prezentowany jest najlepszy i najnowocześniejszy polski sprzęt wojskowy (IAR)
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: mat.pras./ppor. Robert Suchy/DKS MON

- To rzeczywiście jest znaczący dzień dla polskiej armii, a mam nadzieję, że i dla Polski. Pierwsze targi proobronne. Duża rzecz, naprawdę. Zgodnie z hasłem, że obronę terytorialną kraju musimy budować wszyscy, musimy budować razem – państwo, armia, przemysł, władze lokalne samorządowe, cały system wychowania i szkolnictwa, duchowieństwo, które ma fundamentalną rolę umacnianiu polskiego patriotyzmu - powiedział Macierewicz.

Zaznaczył, że MON przywiązuje do obrony terytorialnej olbrzymią wagę.

Szef MON podkreślił, że targi są niezwykłe także dlatego, że nigdy dotąd nie zgromadzono takiej ilości najnowocześniejszego sprzętu proobronnego. Polski przemysł zbrojeniowy – zauważył – "może być fundamentem siły polskiej armii, ale może także skutecznie konkurować na rynkach zagranicznych".

- Ale nie ukrywam, że dla mnie jako ministra obrony narodowej największą nadzieją i radością są te tysiące młodzieży z klas mundurowych, tych, którzy będą tworzyli obronę terytorialną kraju, ale będą tworzyli polską armię, polską armię nowoczesną – powiedział szef MON.

Na targach wystawia się ok. 200 firm

Na targach Pro Defense 2016, które potrwają do niedzieli, wystawia się ok. 200 firm. Znaczna część z nich to spółki należące do państwowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która jest partnerem strategicznym targów.

Prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Arkadiusz Siwko mówił, że te targi potwierdzają siłę polskiego przemysłu zbrojeniowego. Prezes PGZ podkreślał, że prezentowany w Ostródzie sprzęt to dowód na to, że polski przemysł obronny istnieje. Arkadiusz Siwko dodał, że dziś jest dobry klimat dla rozwoju tego typu przemysłu i do tego, by stał się on podwalinami rozwoju gospodarczego Polski.

Menedżer targów Piotr Czuryłło wyjaśniał, że na targach prezentowany jest najlepszy i najnowocześniejszy polski sprzęt wojskowy. W sumie w Ostródzie swoje produkty pokazuje blisko 200 firm, można tu zobaczyć czołgi, śmigłowce, wozy bojowe, uzbrojenie, umundurowanie po bardzo precyzyjny sprzęt optyczny jak noktowizory, lornetki czy lunety.

IAR/PAP, awi

Zobacz więcej na temat: targi wojsko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ruszył Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. W tle miliardowe kontrakty na helikoptery

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 18:30
Zamówienia warte miliardy dolarów, najnowszy sprzęt wojskowy i rozwiązania technologiczne. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego oficjalnie rozpoczął się, od rana klienci i sprzedający dobijali targu.
rozwiń zwiń