X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Francuzi ograniczają inwestycje w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 08:45
Działania rządu nie zapewniają inwestorom zagranicznym poczucia stabilności i przewidywalności stosowania prawa. Z tego powodu inwestorzy ograniczają lub zawieszają nowe inwestycje.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Mith/Wikimedia Commons/CC

W Polsce działa 1 300 firm z francuskim kapitałem. Inwestorzy z tego kraju oceniają, że zmiany prawne są niepokojące.

- Nie można zaplanować biznesu, jeżeli zmiany wprowadzane są w ciągu kilku tygodni, to wywołuje niepokój w firmach - mówi w rozmowie z MarketNews24 dyrektor generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, Monika Constant. - Konsekwencje są takie, że inwestorzy, którzy są już w Polsce ograniczają inwestycje, a ci którzy mieli zamiar pojawić się w Polsce wstrzymują się z decyzjami.

Firmy potrzebują stabilnego otoczenia

Jak podkreśla Monika Constant, każda firma, jeśli chce prowadzić biznes w sposób długofalowy potrzebuje stabilności i przewidywalności.

- Jeżeli mówimy o niepokoju, który obserwujemy, zarówno firm, które już są obecne w Polsce, jak i firm, które dopiero zastanawiają się nad założeniem działalności, wejściem na rynek polski, to one potrzebują informacji, jak będzie mógł wyglądać ich biznes za pół roku, za rok, za 5 lat. Jeżeli widzimy, że wprowadzane są zmiany w ciągu kilku tygodni, kilku miesięcy, albo mogą one być wprowadzone, ale ciągle nie wiadomo, jak one będą wyglądały, to daje to powody do niepokoju – zaznacza Monika Constant.

Efektem jest to, że firmy francuskie wstrzymują swoje inwestycje.

- Wstrzymują pewne decyzje związane swojego dalszego zaangażowania się i to może na dłuższą metę być niepokojące z kolei dla rządu – zaznacza ekspertka.

MarketNews24.pl, awi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przybędzie francuskich inwestycji w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 12:38
Francuski biznes planuje zwiększyć inwestycje w Polsce. Francja jest trzecim pod względem wielkości inwestorem zagranicznym w naszym kraju, a także jednym z największych pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

20 lat biznesu z Francuzami

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 19:11
W Polsce jest 1400 firm francuskich, w tym 150 bardzo dużych. Firmy francuskie zainwestowały w Polsce ponad 90 mld złotych, plasując się tym samym na trzecim miejscu jako inwestorzy zagraniczni.
rozwiń zwiń