X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Volkswagen powinien zapłacić odszkodowania Polakom

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 12:23
Nie milkną echa afery Volkswagena, a firma ponownie znalazła się na celowniku Komisji Europejskiej. Zdaniem komisarz Elżbiety Bieńkowskiej, Volkswagen powinien zapłacić odszkodowania europejskim klientom w podobnej wysokości jak w USA. W Polsce byłoby to około 30 tysięcy złotych na osobę.
Łącznie ugoda ze stroną amerykańską, obejmująca także zaspokojenie setek cywilnoprawnych roszczeń prywatnych, ma kosztować Volkswagena około 10 mld dolarów
Łącznie ugoda ze stroną amerykańską, obejmująca także zaspokojenie setek cywilnoprawnych roszczeń prywatnych, ma kosztować Volkswagena około 10 mld dolarów Foto: Pixabay

Wypowiedź Bieńkowskiej pojawiła się w odpowiedzi na informacje, że amerykańscy klienci Volkswagena mogą otrzymać po 7 tysięcy dolarów rekompensaty. W Stanach Zjednoczonych problem dotyczy pół miliona samochodów. Tymczasem według szacunków Instytutu Badawczego Samar, w Polsce w latach 2008-2015 sprzedano ponad 140 tysięcy wadliwych aut marek Volkswagen, Seat, Skoda oraz Audi. Klienci mogą sprawdzać czy ich samochód wyposażony jest w taki silnik na stronie http://www.stopvw.pl. Problemem zajęły się instytucje takie jak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Ministerstwo Ochrony Środowiska.

Eksperci ostrzegają, że samochody wyposażone w silniki Volkswagena z oszukańczym oprogramowaniem mogą emitować do 40 razy więcej niebezpiecznych substancji niż przewidują to normy. Szczególnie groźne dla zdrowia ludzi są tlenki azotu, których koncentracja w powietrzu może prowadzi do poważnych powikłań z oddychaniem a nawet przedwczesnych zgonów.

Jednak nie tylko instytucje rządowe zajmują się aferą

W Polsce aktywnie działa Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen, StopVW.pl. Do tej pory zebrało ono ponad pół tysiąca osób chętnych do złożenia pozwu zbiorowego. Codziennie do Stowarzyszenia wpływa od kilkunastu do kilkudziesięciu nowych zgłoszeń. Prawnicy, współpracujący z tą organizacją, przygotowują również pozwy indywidualne. Złożenie pozwu zbiorowego planowane jest na lipiec bieżącego roku.

PAP, abo

Zobacz więcej na temat: volkswagen
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

VW zapłaci w USA 10 miliardów kary

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 08:29
Właściciele Volkswagenów z silnikiem diesla otrzymają po kilka tysięcy dolarów odszkodowania w związku oszukiwaniem przez niemiecki koncern podczas pomiarów emisji spalin.
rozwiń zwiń