X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Volkswagen zapłaci 15 miliardów kary

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 08:27
15 miliardów dolarów - tyle będzie kosztować niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen ugoda w sprawie fałszowania pomiarów emisji spalin w Stanach Zjednoczonych.
Ugoda obejmuje 475 tysięcy Volkswagenów i Audi z silnikiem diesla sprzedanych na amerykańskim rynku
Ugoda obejmuje 475 tysięcy Volkswagenów i Audi z silnikiem diesla sprzedanych na amerykańskim rynkuFoto: Pixabay

Amerykanie, którzy kupili feralne auta otrzymają rekompensaty.

Volkswagen został przyłapany na instalowaniu w autach z silnikami diesla oprogramowania fałszującego wyniki pomiarów zanieczyszczeń. W rzeczywistości ilość spalin emitowanych przez te auta nawet 40-krotnie przekraczała dopuszczalne normy. Przeciwko Volkswagenowi wystąpili do sądu prawnicy reprezentujący klientów oraz rząd USA. Ostatecznie niemiecki koncern zgodził się przeznaczyć 10,3 miliarda dolarów na odkupienie feralnych aut od właścicieli po cenach sprzed wybuchu skandalu oraz prawie 5 miliardów na rekompensaty dla klientów. Ich wysokość wyniesie od 5100 do 10 000 dolarów, w zależności od modelu i rocznika. Odszkodowania otrzymają nie tylko obecni ale również pierwotni nabywcy samochodów produkowanych przez Volkswagena, choć ci ostatni w kwocie o połowę mniejszej. Kierowcy będą też mieli możliwość modyfikacji aut tak by spełniały normy ochrony środowiska. Wtedy jednak muszą się liczyć z obniżeniem mocy silników i większym zużyciem paliwa.
Ugoda obejmuje 475 tysięcy Volkswagenów i Audi z silnikiem diesla sprzedanych na amerykańskim rynku. Na całym świecie Volkswagen sprzedał 11 milionów samochodów z oprogramowaniem fałszującym wyniki pomiarów zanieczyszczeń.

IAR, abo

Zobacz więcej na temat: volkswagen
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak