X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Zmarł Bogusław Czajkowski, dziennikarz Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 09:01
Z głębokim żalem żegnamy zmarłego 5 lipca 2016 r. Bogusława Czajkowskiego, wieloletniego dziennikarza ekonomicznego i społecznego Programu 1 Polskiego Radia oraz m.in. redakcji Muzyka i Aktualności, Radio Biznes. Pracy w Radiu poświęcił ponad pięćdziesiąt lat.
Siedziba Polskiego Radia w Warszawie
Siedziba Polskiego Radia w WarszawieFoto: Małgorzata Sas/PR

Do Archiwum Polskiego Radia przekazał prawie 11 tys. taśm o niezwykłej wadze historycznej. Utrwalił głosy, przeżycia i spostrzeżenia wybitnych uczonych, m.in. prof. Aleksandra Gieysztora, prof. Jana Zachwatowicza, prof. Kazimierza Michałowskiego; wspinaczy: Jerzego Kukuczki, Wandy Rutkiewicz; żeglarzy:  Jerzego Tarasiewicza, Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz, Leonida Teligi; dowódców wojskowych: gen. Romana Abrahama, Juliusza Rómmla. Wiele z tych nagrań trafiło do Zakładu Zbiorów Dźwiękowych i Audiowizualnych Biblioteki Narodowej.


Był też autorem książek: „Portret z pamięci” – opisującej postać malarza Wlastimila Hofmana, ucznia Jacka Malczewskiego; „Proces w Norymberdze” – będącej relacją z przebiegu procesów zbrodniarzy hitlerowskich, portretem polskich sędziów, prokuratorów, tłumaczy i świadków; „Jesteśmy Polakami” – opisującej działaczy walczących o polskość w Niemczech; „Śmierć może poczekać” – o pilotach oblatywaczach oraz „Do grobowej deski”– będącej zapisem wspomnień Sybiraków.

Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał nagrodę Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji za dokument historyczny w latach 1963, 1975, 1978, 1986, 1988; Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAIKS za upowszechnianie pamięci narodowej w 1963 r.  W roku 1966 i 1974 otrzymał nagrodę Ministra Obrony Narodowej I Stopnia za „Polski czyn zbrojny w okresie II Wojny Światowej”. W 1979 roku otrzymał nagrodę Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa za „Pamięć o Wrześniu 1939 roku”, a także w 1992 roku nagrodę Episkopatu Polski, Duszpasterza i Kapelana Kombatantów Biskupa Zbigniewa Józefa Kraszewskiego za całokształt „przywoływania i utrwalania pamięci narodowej”.

Patriota. Łącznik w Powstaniu Warszawskim. Więzień obozu w Stuthoffie. Znawca sztuki. Wspaniały człowiek.

Koleżanki i koledzy z Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak