X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Ministerstwo Środowiska powołało zespół ds. afery Volkswagena

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 11:02
Ministerstwo Środowiska powołało zespół do spraw afery Volkswagena. Chodzi o 140 tysięcy samochodów marek Volkswagen, Skoda, Seat i Audi, które mogą jeździć w Polsce z wadliwym oprogramowaniem fałszującym wyniki emisji spalin.
Audio
  • W związku z wieloma zapytaniami ze strony poszkodowanych resort postanowił bliżej przyjrzeć się sprawie mówi wiceminister środowiska Sławomir Mazurek
Zgodnie z procedurą właściciele wadliwych samochodów powinni dostać powiadomienie o konieczności pojawienia się w serwisie, aby producent dokonał naprawy na własny koszt
Zgodnie z procedurą właściciele wadliwych samochodów powinni dostać powiadomienie o konieczności pojawienia się w serwisie, aby producent dokonał naprawy na własny kosztFoto: Pixabay

Normy zanieczyszczeń mogą być przekroczone kilkanaście razy. Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek mówi, że w związku z wieloma zapytaniami ze strony poszkodowanych resort postanowił bliżej przyjrzeć się sprawie. Specjalny zespół na bieżąco analizuje najnowsze dane dotyczące afery, tak aby podjąć odpowiednie kroki, które spowodują, że tego typu sprawy nie zdarzą się w przyszłości. Sławomir Mazurek zwraca uwagę, że wadliwe samochody znacząco wpływają na jakość powietrza i dodaje, że właściwy jego stan jest priorytetem nie tylko Polski, ale dla całej Unii Europejskiej.

Zgodnie z procedurą właściciele wadliwych samochodów powinni dostać powiadomienie o konieczności pojawienia się w serwisie, aby producent dokonał naprawy na własny koszt. Jednak eksperci twierdzą, że naprawa zmniejszy moc silnika i zwiększy zużycie paliwa. Dlatego w Polsce działa stowarzyszenie osób poszkodowanych przez spółki grupy Volkswagen AG, które przygotowuje pozew zbiorowy przeciwko niemieckiemu producentowi.

IAR, abo

Zobacz więcej na temat: volkswagen
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afera Volkswagena. UOKiK sprawdził koncern

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 17:42
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma dane o akcji serwisowej Volkswagena w Polsce, ale szczegóły są utajnione. Chodzi o naprawę samochodów z oprogramowaniem fałszującym emisję spalin w pojeździe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: trzy stany wystąpiły wobec Volkswagena z nowymi pozwami

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 07:55
Mimo wielomiliardowej ugody, jaką koncern Volkswagen wynegocjował z wymiarem sprawiedliwości USA w następstwie skandalu wokół fałszowania pomiarów toksyczności spalin, trzy amerykańskie stany wystąpiły we wtorek z nowymi pozwami w tej sprawie.
rozwiń zwiń