X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Air China kupi LOT? Ekspert: to dobry inwestor

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 15:30
Według doniesień Rzeczpospolitej Air China chce kupić 49 procent udziałów w Polskich Liniach Lotniczych LOT.
Audio
  • O lotnictwie w Polskim Radiu 24 mówi Sebastian Gościniarek założyciel i partner w firmie BBSG (Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
To byłby bardzo dobry inwestor - oceniał w Polskim Radiu 24 Sebastian Gościniarek założyciel i partner w firmie BBSG
To byłby bardzo dobry inwestor - oceniał w Polskim Radiu 24 Sebastian Gościniarek założyciel i partner w firmie BBSGFoto: Materiały prasowe

Podobno w ciągu najbliższych kilku dni na rozmowy do Warszawy ma przylecieć delegacja chińskiego przewoźnika. Chińczycy nie potwierdzają ani nie zaprzeczają, ale wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki przyznał, że są prowadzone poszukiwania inwestora dla LOT-u także w Chinach.

Dobry inwestor, bo branżowy

To byłby bardzo dobry inwestor - oceniał w Polskim Radiu 24 Sebastian Gościniarek założyciel i partner w firmie BBSG.

- Inwestor strategiczny byłby dla LOT-u znacznie lepszym rozwiązaniem, niż inwestor finansowy, który może tylko wyłożyć gotówkę. Inwestor branżowy, czyli chińskie linie lotnicze mogłyby oprócz gotówki, która jest potrzebna, zaproponować współpracę operacyjną. Można by wspomóc ekspansję w Azji, gdzie Air China mógłby wspierać siatkę połączeń LOT-u realizowaną do chińskich miast – wyjaśnia.

Z drugiej strony dla chińskiego przewoźnika LOT może być cenny ze względu na dostęp do rynku europejskiego.

Co z Centralnym Portem Lotniczym?

Pojawiły się opinie, że Chińczycy mogą być zainteresowani udziałem w budowie Centralnego Portu Lotniczego między Warszawą i Łodzią, a transakcja w LOT byłaby tylko przy okazji. Nasz gość nie podziela takiej opinii.

- Nie sądzę, żeby te dwie sprawy były od siebie zależne, czyli zainwestujemy w LOT, jeśli zostanie przyznane nam prawo budowy Centralnego Portu Lotniczego. Zaangażowanie Chińczyków w budowę tego portu byłoby korzystne, jeśli udałoby się wynegocjować dobre warunki umowy. Powstaje zapytanie o sens budowy takiego portu. Rządowa analiza rozwiałaby wątpliwości – dodaje.

Tymczasem pojawiła się informacja, że rząd jest coraz bliższy wycofania się z projektu budowy Centralnego Portu Lotniczego. Zamiast tego rozbudowany miałby zostać port lotniczy w Modlinie. Powodem są znacznie mniejsze koszty.

Koszty rozbudowy portu w Modlinie oszacowano na 8 miliardów złotych, a Centralny Port Lotniczy miałby kosztować według różnych szacunków nawet 25-30 miliardów.

Sylwia Zadrożna, abo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PLL LOT czekają duże zmiany: nowa strategia, siatka połączeń. Czy będzie chiński inwestor?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 15:57
Szukamy inwestora dla LOT, a także perspektyw zacieśnienia współpracy na dalekowschodnim i europejskim rynku lotniczym - mówi PAP wiceszef MSP Mikołaj Wild, który będzie towarzyszył szefowi MSZ Witoldowi Waszczykowskiemu w czasie jego wizyty w Chinach pod koniec kwietnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chińczycy kupią 49 proc. udziałów w PLL LOT? Ekonomiści: dobra wiadomość

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 12:26
Chińczycy chcą wylądować w LOT. Doniesienia „Rzeczpospolitej” komentowali goście „Pulsu gospodarki” w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morawiecki potwierdza: szukamy inwestora dla LOT, rozmawiamy m.in. z Chińczykami

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 19:10
LOT nie może otrzymać kolejnej pomocy publicznej, dlatego szukamy inwestora - powiedział w środę dziennikarzom w Kielcach wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń