X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Porozumienie PWPW i Poczty Polskiej. Skończy z fałszywym listonoszem

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 17:48
Coraz bliżej Polski Cyfrowej. Szereg istotnych i użytecznych dla każdego z obywateli innowacyjnych rozwiązań przygotowuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych na zamówienie Poczty Polskiej i Poczty Polskiej Usługi Cyfrowe –Envelo.
Audio
  • O podpisanym porozumieniu między Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych a Pocztą Polska, służącym cyfryzacji usług publicznych, w Ekspresie Gospodarczym radiowej Jedynki./Elżbieta Szczerbak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Poczta ma dwa razy więcej placówek niż jest urzędów samorządowych, stąd dzięki nim dostęp obywatela do będzie łatwiejszy.
Poczta ma dwa razy więcej placówek niż jest urzędów samorządowych, stąd dzięki nim dostęp obywatela do będzie łatwiejszy.Foto: Wikimedia Commons, Envelo

Początkiem tej współpracy jest podpisane porozumienie między tymi podmiotami.

Chodzi o cyfryzację usług publicznych

̶  Wspólnym celem sygnatariuszy porozumienia jest cyfryzacja kluczowych usług publicznych i jak najszybsze przejście od Polski papierowej do cyfrowej - mówi Piotr Woyciechowski, prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Powstanie Podpis Kwalifikowany i Karta ID dla listonoszy

̶  Chcemy zaraz po podpisaniu tego listu intencyjnego oferować Polakom Podpis Kwalifikowany, którego producentem jest PWPW w oparciu o sieć dystrybucji placówek urzędów pocztowych Poczty Polskiej – mówi prezes.

Ponadto, jak zaznacza, chce zwiększać zaufanie wobec pracowników poczty  i listonoszy, poprzez wyprodukowanie Kart ID, praktycznie niepodrabialnych.

Dostęp obywatela do Polski Cyfrowej łatwiejszy dzięki Poczcie

̶  Ostatecznie partnerzy chcą by, w ramach wprowadzania w Polsce od 1 stycznia 2019 roku dowodu elektronicznego, kontakt obywateli z urzędem był jak najbardziej dla nich przyjazny - mówi członek zarządu PWPW Robert Malicki, odpowiedzialny za dział IT w firmie.

Jak podkreśla, wprowadzenie tego dowodu wszystko zmieni, ale najważniejsze, że do budowy Polski Cyfrowej włącza się Poczta Polska.

̶  I dodaje, że Poczta ma dwa razy więcej placówek niż jest urzędów samorządowych, stąd dzięki nim dostęp obywatela do będzie łatwiejszy.

Polacy zaoszczędzą czas i pieniądze na Polsce Cyfrowej

̶  To jest wyjście naprzeciw obywatelom, mówi Paweł Kopeć,  dyrektor pionu sprzedaży Poczty Polskiej, bo to oni mają zyskać najwięcej.

Jak wyjaśnia, PWPW udostępni nam narzędzia, lada moment obywatele się przekonają, że jest to korzystne nie tylko ze względu na oszczędność czasu, ale i na finanse.

Elektroniczne usługi mają być tańsze

Bo oferowane usługi elektroniczne mają być tańsze, na razie jednak nie wiadomo o ile. Robert Malicki natomiast podkreśla też znaczenie bezpieczeństwa.

Fałszywy listonosz nie przejdzie

̶  To porozumienie sprawi, że w krótkim czasie ludzie przestaną być oszukiwani przez fałszywych listonoszy, którzy zostaną przez PWPW wyposażeni w legitymacje praktycznie nie do podrobienia – mówi gość radiowej Jedynki.

Wspomniane legitymacje będą więc pełnić funkcje nie tylko identyfikacyjne, ale również dostępowe czy poświadczające uprawnienia ich użytkowników, czyli listonoszy.

Elżbieta Szczerbak, jk

Zobacz więcej na temat: cyfryzacja Poczta Polska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Darmowy internet we wszystkich placówkach Poczty Polskiej w 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 11:31
Poczta Polska ma pełnić istotną rolę w cyfryzacji komunikacji obywateli z urzędami. Większy także ma być udział Grupy Pocztowej w programach działającym od kwietnia „Rodzina 500 Plus” i planowanym „Mieszkanie Plus”. Temu służyć ma m.in. zapowiedziane właśnie uruchomienie bezpłatnego dostępu do internetu w 850 placówkach, głównie poza dużymi miastami. Docelowo WiFi ma działać we wszystkich placówkach Poczty Polskiej.
rozwiń zwiń