X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Volkswagen: Polacy składają pozew zbiorowy. Można jeszcze dołączyć

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 11:23
W ubiegłym tygodniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko grupie Volkswagena.
Audio
  • O pozwach zbiorowych na rynku motoryzacji w Polskim Radiu 24 mówi Jędrzej Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen (Dominik Olędzki, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Zdaniem KE Volkswagen naruszył dwie chroniące konsumentów unijne dyrektywy.
Zdaniem KE Volkswagen naruszył dwie chroniące konsumentów unijne dyrektywy.Foto: Pixabay

Dotyczy ono manipulowania wskaźnikami emisji spalin w samochodach koncernu.

- To są dobre wiadomość, bo to oznacza wzmocnienie pozycji klientów wobec oszukańczego koncernu Volkswagen. Stowarzyszenie ocenia, że afera dotyczy 200 tys. samochodów. Na razie do nas zgłosiło się 3 tys. osób i ciągle spływają nowe zgłoszenia - mówi Jędrzej Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen.

To już kolejny pozew

Pierwszy z pozwów został złożony w Sądzie Okręgowym w Warszawie pod koniec września ubiegłego roku, a kolejny zostanie złożony w najbliższy czwartek.

- W najbliższy czwartek składamy pozwy przeciwko Audi i przeciwko Skodzie. W kolejnych dnia będziemy składać przeciw Seatowi. Coraz więcej osób się do nas zgłasza. Pokażmy Volkswagenowi, koncernowi, który nas oszukał, że nie może być bezkarny – zachęca rozmówca.

Administracja mogłaby zacząć działać

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko koncernowi Volkswagena, natomiast w ocenie prezesa Stowarzyszenia, nie wszystkie instytucje w Polsce, działają tak jak powinny.

- Chciałbym zaapelować do ministerstwa infrastruktury, do Pana ministra Adamczyka, żeby zmotywował dyrektora Transportowego Dozoru Drogowego, żeby zaczął realizować ustawowe obowiązki. To właśnie ta instytucja jest najbardziej w Polsce władna by zatrzymać szaleństwo z Volkswagenem. W praktyce ten urząd może przeprowadzić badania i sprawdzić, na ile deklaracje producenta odpowiadają rzeczywistości – wyjaśnia rozmówca.

W ocenie gościa Polskiego Radia 24 afera spalinowa w Polsce dotyczy 200 tys. pojazdów. Do tej pory do Stowarzyszenia zgłosiło się 3 tys. osób i codziennie zgłaszają się kolejne.

Dominik Olędzki, abo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne manipulacje przy testach silników? Auta koncernów Renault i Fiat Chrysler pod lupą śledczych

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2017 10:46
Koncerny motoryzacyjne Renault i Fiat Chrysler (FCA) stały się obiektem zainteresowania europejskich śledczych, którzy badają czy dopuszczały się one fałszowania pomiarów zawartości tlenków azotu w spalinach samochodów z silnikami Diesla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko firmie Volkswagen Group Polska

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 17:27
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko Volkswagen Group Polska. Chodzi o manipulowanie wskaźnikami emisji spalin w samochodach tego koncernu.
rozwiń zwiń