X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Syndykaliści uderzają głównie w duże korporacje

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 15:08
Syndykalistyczne związki zawodowe wykazują się w Polsce coraz większą aktywnością. Do największych tego typu organizacji zaliczają się Związek Syndykalistów Polskich (ZSP) i Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza.
Audio
  • Debata Poranka w Polskim Radiu 24 (Wojciech Surmacz, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
Poczta Polska
Poczta PolskaFoto: Henryk Borawski/Wikimedia Commons/CC

O działalności tych organizacji rozmawiali w Polskim Radiu 24 w Debacie Poranka adwokat Krzysztof Malik i Bogumił Nowicki z NSZZ Solidarność.

ZSP od kilku tygodni inicjuje kolejne protesty listonoszy, w formie pikiet, w regionalnych oddziałach Poczty Polskiej. Na poniedziałek planowana była akcja protestacyjna we Wrocławiu.

Pikietą nie jest zainteresowany Bogumił Nowicki z NSZZ Solidarność. - Trzymam się swojego związku i staram się, by akcje, które my organizujemy były przeprowadzane. To, co robią koledzy z innych związków, szczególnie o tak niepokojącej proweniencji, staram się oglądać w miarę z daleka – przyznaje gość.

Związkowcy chcą podwyżek

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że związkowcy chcą wyższych płac. - Postulat jest chwytliwy i przede wszystkim słuszny. Pracownicy Poczty Polskiej w swojej przytłaczającej większości są bardzo zaniżeni płacowo – wyjaśnił.

Syndykaliści uderzają głównie w duże korporacje

W Polsce syndykaliści pojawili się już m.in. w takich korporacjach jak Amazon, Citibank, Roche, Lagardere, a teraz Poczta Polska. Ze względu na swoje skrajnie lewicowe korzenie polityczne podczas swoich akcji nie wahają się przekraczać powszechnie obowiązującego prawa.

Wiele spraw ma swój finał w sądzie

Pracodawcy w Polsce wytaczają im więc procesy sądowe i coraz częściej wygrywają przypomina Krzysztof Malik.

- Sprawy te opierają się głównie na kanwie pozwów wytaczanych przez pracodawców o naruszenie dóbr osobistych lub o akcje protestacyjne, które mogłyby wyrządzić dużą szkodę – tłumaczy prawnik.

Krzysztof Malik podkreśla, że tego typu działania bezspornie są niekorzystne dla danego związku zawodowego. - Tworzą też pewną linię orzeczniczą, która prędzej czy później dotknie wszystkie związki zawodowe i sprawi, że wszystkie związki zawodowe w pewien sposób na tym ucierpią – podsumował.

Ws, abo

 

 

Zobacz więcej na temat: związki zawodowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata Poranka: związki zawodowe – kogo reprezentują dzisiaj?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 15:37
Mijający rok był rokiem Solidarności - większość postulatów zgłaszanych przez "NSZZ Solidarność" została zrealizowana.
rozwiń zwiń